První odborná konzultace

30.09.2019

Délka 90 minut. Vraťme se zpět k přírodě a využijme účinky až 150 bioaktivních látek z pijavic lékařských. Nejedná se o pouštění žilou. Aplikací se rozumí vstříknutí látek, nikoliv odsání krve do odpadnutí pijavice.

Zálohu ve výši 500,- Kč pošlete na účet, dle sdělení jaká hirudoložka se Vám bude věnovat:

  • Mgr. Radka Truhlářová: 108 770 170 / 0300
  • Kateřina Hliněnská: 211 197 0850 / 2700

VS: datum objednání (příklad: 05032024) a do Zprávy pro příjemce: "POK + příjmení" (objednaného klienta).

Upozorňujeme klienty, že terapeutky u nás pracují na své IČ, proto je třeba poslat zálohu konkrétní paní, ke které jste objednáni. V případě vracení částky se obraťte opět na terapeutku na jejíž účet jste poslali zálohu. Děkujeme za pochopení.

Ceník k hirudologii naleznete ZDE.

Konzultace probíhá vždy v prostorách Centra Regenerace a Zdraví Perla. Klient může přijít s partnerem/kou nebo člověkem, kterému důvěřuje. Na tuto konzultaci si, prosím, vyhraďte až 1,5 hodiny.
Během konzultace se hirudoložka klienta ptá:

  • na důvody proč se rozhodl/a pro řešení pomocí pijavic
  • jaký má zdravotní problém
  • v jakém stadiu je onemocnění
  • zda je na nemoc odborně léčen (vhodné donést lékařskou zprávu)
  • jaké bere léky (připravte si s sebou na papíře napsané názvy léků a v jaké periodě a počtu je berete)
  • na další doplňující podrobnosti týkající se nejen zdravotního stavu

Pokud klient projde "sýtem" otázek a odpovědí, které se zapisují do Karty klienta, je možno přistoupit k informacím k osobnímu přiložení pijaviček. Součástí informací je Prohlášení klienta, který svým podpisem dává souhlas s dobrovolnou osobní aplikací pijaviček pod dozorem hirudologa nebo důvěryhodné osoby (v tom případě je nutná její účast na konzultaci). Klient napoprvé obdrží maximálně 2 pijavice. Důvodem je zjištění případné alergické reakce na látky, které pijavice obsahují. Cílem není nechat pijavičku dosyta napít, ale jen předat biolátky. Klient (pod dozorem) odnímá pijavičku před aktivním "pitím". Pak následuje cca 1 týden na pozorování. Jaké projevy má klient sledovat se dozví od hirudologa během konzultace.

Pokud klient bere jakékoliv léky musí hirudologa neprodleně a pravdivě informovat. Zvláště nebezbečné jsou léky na ředění a úpravu krve i krevního tlaku. Onemocnění cukrovkou, onkologická onemocnění a další vážné choroby. V takových případech je doporučeno sdělit hirudologovi kontakt na odborného lékaře, aby konzultovali postup přiložení pijavic. V těhotenství a v době kojení se pijavičky aplikovat nesmí.

Je-li minimálně po týdnu vše v pořádku, může se přejít k následné terapii. Na této následné terapii, která se doporučuje absolvovat opět v našem centru, se klient dozví počet osobních aplikací a kolik pijavic na každé z nich bude zakoupeno. Nadále se rozhodne zda 1) bude docházet na další dozorované osobní aplikace k nám nebo 2) zakoupí si vypočtený počet pijavic a nechá si je aplikovat doma. Ve 2. případě je povinnost klienta (na tuto následnou terapii) přijít společně s člověkem, který se naučí dozorovat, jak pijavičky aplikovat a odnímat!

Vzorec o počtu návštěv, periodě návštěv a počtu pijavic vychází z mnoha okolností, především zdravotního stavu klienta, stadia onemocnění, druhu i počtu pobíraných léků, věku, hmotnosti apod. Prakticky daný vzorec je pouze u zdravého člověka při tzv. Detoxikační kúře. Ale i v tomto případě se vyplňuje Karta klienta a na 1. konzultaci jsou prodány také pouze 2 pijavice  (důvody viz výše).

Více o pijavici na samostatném webu: pivajice-lekarska.cz. Zde jsou umístěny i kazuistiky (výsledky) hirudologů i jednoho lékaře veterinární praxe. A dále kontakty na hirudology o nichž víme, že mají Osvědčení k provozování hirudologie.


Provádí:
Mgr. Radka Truhlářová, tel.: 774 602 515
Kateřina Hliněnská, tel.: 720 730 870