Hirudo časté dotazy

Mám se bát hirudoterapie a pijavic samotných?

Předně se není čeho bát jen důvěřovat profesionálům v tomto oboru. Správný terapeut by Vás měl seznámit s průběhem terapie. Měl by od Vás získat důležité informace o zdravotním stavu a lécích, které můžete brát. Hirudoterapie není nic nového, jen se posunula blíže ke zdravotním hlediskům klienta. Nakupují se na biofamách a mají zdravotní certifikaci. Proto se nemusíte bát na pijavičky přijít. Pijavice neublíží, pokud se s nimi zachází, jak má. Proto vyhledejte zkušené terapeuty nebo centra, kde se pijavičkami zabývají profesionálně.

Na co se mě bude terapeut ptát?

Proč na pijavičky přicházíte a co jimi chcete řešit. Na Váš současný zdravotní stav. Jaké zásadní nemoci jste prodělali. Jaké berete léky, v jaké šarži a kolikrát denně. Nejlépe je připravit se dopředu a vše doma vypsat na papír, abyste při návštěvě nelovili v paměti. Zdali jste na něco alergičtí (může nastat varianta, že byste na aplikaci nemohli). Kontraindikací je těhotenství a kojení.

Co nedělat, když jdu na pijavičky?

V den, kdy máte přijít na přiložení pijaviček: 1) neparfémovat se, pijavičky nesnáší alkohol a některé vůně jim "nevoní" a nemusí se chtít přisát, 2) nepít alkohol, pijavičky jej mohou cítit a nepřisají se, 3) nemazat se krémy ani gely, mohou bránit přisátí a zanést ranku.

Kolik dostanu pijavic při návštěvě?

Odpověď je jednoznačná jen u první návštěvy tzv. První odborná konzultace (zážitková terapie). Zde se přikládají maximálně 2 pijavice. Aby se následně (během týdne) zjistilo zdali tělo nereaguje přemrštěně na biolátky (alergická reakce). Na 2. konzultaci se stanoví počet návštěv jdoucích po sobě a v jaké periodě i počet přikládaných pijavic. U každého klienta se vše stanovuje individuálně. Pouze detoxikační kúra má přesně daná místa přiložení a počet pijavice.

Mohu při / po aplikaci vykrvácet?

Rozhodně nikoliv! Cílem přiložení je nechat "přestříkat" biolátky. Poté se z těla odnímají, tudíž nedochází k aktivnímu pití Vaší krve. Navíc se přikládá jen omezené množství pijavic. Po odejmutí z ranek (přikryjí se dámskou vložkou a zalepí hygienickou páskou k volné pokožce) mírně vytéká směs naředěné krve s tělními tekutinami cca 4-8 hodin. Pak se vytvoří strup a ranka se zacelí.

Co se může dít po aplikaci?

Může zarudnout pokožka v oblasti přiložení a být teplá na dotek. Může svědit pokožka kolem ranek, zvláště následující dny (nedrbat, abyste si nestrhli stroupky). Může vzniknout otok, zvláště na končetinách. Doporučuje se přikrýt látkou namočenou ve studené vodě. Vše samo časem odezní. Pokud by cokoliv přetrvávalo delší dobu bez známek samoregenerace, zavolejte svého terapeuta a požádejte o konzultaci stavu. Někdo se může cítit unavený, někdo naopak plný energie. Muži mohou mít větší chuť na sex (dochází k aktivnějšímu prokrvení).

Mohu se po aplikacích koupat?

Koupat se nebo sprchovat se doporučuje až po vytvoření strupů v místě ranek (cca po 4-8 hodinách). Umýváme velmi opatrně a bez mýdlových prostředků. Pokud z rankek ještě vytékají tekutiny s krví, doporučuje se opět místo zakrýt dámskou vložkou a oblepit. Přes noc ranky zaschnou, vytvoří se stroupky a ráno už není problém místo umýt.

Určitě se během návštěv a cca 20 dní po ukončení přikládání se nekoupat v přírodních vodách (rybník apod) kvůli možnému zanesení infekce při strhnutí strupů. V umělých bazénech (aquaparky apod) je na Vašem zvážení (nemělo by dojít k zanesení infekce). Vlivem vody se může stroupek uvolnit a z ranky vytékat krev je-li strup čerstvý.