RV - často kladené otázky

1. Pomůže mi Rázová vlna?

Většina pacientů s chronickými obtížemi neúspěšně vyzkoušela množství terapií. Až 80% těchto pacientů z celého světa tvrdí, že jim terapie rázovou vlnou pomohla problémy odstranit.

2. Bude mě ošetření Rázovou vlnou bolet?

Při terapii můžete pocítit lehký diskomfort v závislosti na tom, jak velkou bolestí trpíte. Terapie trvá přibližně jen 5 minut a většina pacientů je tento diskomfort schopna zvládnout. Intenzita terapie může být upravena na základě potřeb a citlivosti pacienta.

3. Kolik budu potřebovat ošetření?

Počet ošetření závisí na indikaci a reakci tkáně na terapii. Terapie rázovou vlnou má kumulativní efekt, tudíž typicky budete potřebovat více než jedno (5-7) ošetření. Pacienti ovšem velmi často pociťují úlevu již po první terapii.

Jak často budu muset na ošetření chodit?

Většina indikací vyžaduje 5-7 ošetření. Mezi ošetřeními jsou většinou 3 až 10 dní v závislosti na pacientově toleranci a reakci ošetřované tkáně.

Budu po ošetření cítit bolest?

U většiny pacientů se po terapii objeví okamžitá úleva od bolesti. Nicméně, zhruba 2-4 hodiny po terapii, může dojít k chvilkovému zvýšení citlivosti. Pacienti tuto bolest popisují jako snesitelnou a neomezující je v jejich běžných činnostech.

Jsou po ošetření nařízená nějaká omezení?

Doporučuje se, aby se pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám především takovým, které by zapojovaly ošetřené místo. Pacienti by měli zůstat vklidu zhruba 48 hodin po každé terapii.