Otázky elektromagnetická stimulace

1. Pro koho je ošetření vhodné?

Salus talent-A "křeslo" je vhodný pro ženy i muže, kteří trpí močovou i fekální inkontinencí a různými sexuálními poruchami.
Salus talent-A "aplikátor" je určen na řešení bolesti svalů, kloubů, šlach apod akutního i chronického stavu, po úrazech i zlomeninách atd.

2. Kolik je třeba ošetření a jak dlouho trvá?

Je vhodné absolvovat 8 - 12 návštěv denně nebo v intervalech 2 - 3 krát týdně. Jedna návštěva trvá 10 - 30 minut. Počet a délka ošetření závisí na indikaci a stavu problému klienta. Během jednotlivých aplikací se přidává čas a intenzita výkonu stimulace dle pocitů klienta.

3. Je to bolestivé?

Jedná se o neinvazivní ošetření. Jsou dva způsoby aplikace elektromagnetické stimulace. 1) sezení na "křesle", kdy je aplikátor umístěn pod sedací částí a dochází ke stimulaci svalů pánevního dna a přilehlých oblastí. 2) aplikátor je nasazen na "rameni" přístroje a stimulace je vedena přímo na problémové místo. Aplikátor je cca 1 cm nad pokožkou. Stimulace není bolestivá. Člověk na křesle vnímá jakési impulzní "vrnění" v panevním dně. Na ostatních místech (ruka, záda...) dochází k aktivní a vnímané stimulaci nervů, potažmo svalů, čímž dochází k třesu či pohybu přilehlých oblastí. Dochází ke krátkým nebolestivým svalovým kontrakcím, což je žádoucí efekt.

4. Kdy pocítím nějaké zlepšení?

Prováděli jsme studii na 30 klientech během 3 týdnů. Lidé absolvovali 4 - 10 sezení. Každý definoval změny po 4. ošetření. Výjimečně i po prvním až druhém. Po 8 ošetřeních nastaly výraznější změny k lepšímu. Někteří měli čas odchodit 10 ošetření a dostavilo se výrazné zlepšení stavu až ústup (studie zaměřena na močovou inkontineci). 6 klientů absolvovalo ošetření na jiné problémy (ramena, kolena a záda). I zde došlo, v průběhu 4 - 6 aplikací, ke zlepšení či odstranění potíží. Více se během studie nestihlo. Každý klient/ka měl/měla určitý pozitivní efekt.

5. Jak to celé funguje při sezení na "křesle"?

Vysvětlíme Vám, jak se určitým způsobem posadíte na označené okruží na křesle konkrétním místem pánevního dna. Po chvíli velmi snadno na správné místo přijdete sami. Elektromagnetickou stimulací vznikají krátké a velmi efektivní kontrakce svalů. Co stimulace způsobuje ukazuje obrázek níže.

6. Jak dloho mi stav po ošetřeních vydrží?

Dle studií účinků EM-stimulace od firmy se očekává efekt na pánevní dno žen a mužů v řádu půl roku až rok. Vzhledem k tomu, že se jedná "defakto" o cvičení a posilování svalů, je třeba po nějaké době absolvovat 2 - 4 sezení. Každý člověk je individulní, problém má jiný a fyzikální terapie na každého funguje trochu jinak. Záleží jaký vede člověk život, zda sedavý nebo aktivní.
Aplikátor řeší akutní / chronické problémy do jejich vyřešení. Další ošetření na daný problém již není potřeba.

Ukázka k popisu v otázce číslo 5. Na obrázku je ukázka stimulace svalů a přilehlých orgánů. Všimněte si posunu svalů pánevního dna, postavení močového měchýře, pochvy a tlustého střeva. Močový měchýř je znázorněn světle žlutou plochou s vytékající močí, viz "PŘED".
Za zmínku také stojí všimnout si polohy pochvy, která se "narovná". Umožní se tím zlepšení prokrvení a obnovení sekretu pro lepší pohlavní styk. I svaly poševních stěn se posílí, čímž dochází k pevnějšímu kontaktu s penisem a snadnějšímu dosažení orgazmu. Opravdu to funguje!