Hi-Laser časté otázky

LS časté otázky

1. Je pro mne ošetření vhodné?

Terapie vysoce výkonovým laserem představuje velmi jednoduchou a efektivní řešení problémů bez vedlejších účinků, jež může být zacílena na libovolné bolestivé místo těla. Vysokovýkonový laser řeší především akutní stavy.

2. Jak Hi-Laser pracuje?

Vlnové délky 810/980nm a 1064nm jsou specifické vysokým účinkem na biologické chromofory. To umožňuje maximální terapeutický účinek bez ozařování okolní oblasti. Maximální výkon 10 W umožňuje výjimečně hluboký průnik laserového světla. Optimální poměr absorpce a průnikové hloubky zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti až do hloubky 12 cm.

3. Je to bolestivé, co budu cítit?

Jde o bezbolestivou, nekontaktní terapii. S aplikátorem se pojíždí nad povrchem pokožky, tedy pouze se "svítí" na postižené místo. Vašeho těla se nedotýká. Během ošetření můžete vnímat hřejivý účinek v určité části ošetření. Terapeut Vás na tuto skutečnost upozorní a současně se ptá i v průběhu ošetření.

Co mohu dělat po ošetření?

Výhodou po ošetření vysokovýkonovým laserem je, že nejsou žádná fyzická omezení. Samozřejmě je třeba dbát ohled na míru poranění kvůli němuž jste přišli. Jinak se můžete pohybovat normálně a vykonávat běžné činnosti, včetně sportovních aktivit již v den ošetření.

Kolik je třeba ošetření po sobě?

Terapeut Vás při první návštěvě vyslechne a stanoví určitý časový plán za sebou jdoucích ošetření. v závislosti na druhu indikace. Průměrná návštěvnost je 4-10 ošetření v průběhu 2-3 týdnů. Při akutním stavu je počet ošetření spíše vyšší a častější.

Kdy pocítím úlevu?

Čaasto dochází k úlevě od nepříjemných pocitů po prvním ošetření. Během procesu ošetřování se pocity zlepšují. Tělo během ošetřeních vytváří pozitivní proces samoregenerace. Hojení však probíhá i po ukončení terapie a pokračuje i v následném období až 6 týdnů. Proto je vhodné dát tělu čas na regeneraci a nehledat ihned další přístrojovou pomoc, která může hojení po ošetření laserem zastavit.