Tuina masáž

17.09.2019

Délka 60 minut. Klasická čínská medicína tradičně rozděluje rozsáhlý soubor různých, vzájemně provázaných a doplňujících se léčebných postupů na zevní a vnitřní terapie. Čínská masáž neboli Tuina je uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů.

Jedná se o druh masáže, který stimuluje energetické dráhy včetně bodů, které na nich leží a tudíž funguje na stejném principu jako akupunktura. Čínská masáž Tuina (tchuej-na) patří mezi zevní terapie a můžeme ji použít nejenom při akutních problémech, ale také při dlouhodobých, chronických obtížích.

Pomocí speciálních hmatů se působí podle průběhu šlachosvalových meridiánů a akupunkturních bodů a tím se efektivněji dosahuje požadovaného účinku. Působením se navozuje hlubší relaxovaný stav těla a mysli. Jedná se o uchopování a velmi pomalé uvolňování promačkávání hnětení, které navodí hlubší relaxovaný stav těla i mysli, masáž pak efektivně působí při únavě, chronických problémech zad, šíje, bolestech hlavy nebo nervovém napětí.

TUINA masáž patří mezi jeden z hlavních léčebných nástrojů tradiční čínské medicíny, jejíž základy se formovaly již před 2000 lety. Kolem roku 200 př.n.l. se pro tuto léčebnou masáž začal používat název ANMO ("zmáčkni a tři"). V 5. století byla už vyvinuta natolik, že pro ni byla ustanovena lékařská hodnost a byl pro ni založen Císařský lékařský institut. Postupem dalšího vývoje, v období dynastie Ming (1368-1644) byl přidán název TUINA ("tlač a uchop"). Čínská léčebná masáž ANMO byla základem všech druhů východních masáží, z ní se postupně vyvíjely další podobné, jako například japonská anma, moderní japonské shiatsu, korejská amma terapie a mnohé další.

Masáž zad Tuina může být označena jako královská masáž zad z nabídky čínských masáží. Působením na akupresurní body několika různých meridiánových drah lze při opakované aplikaci u většiny problémů se zády dosáhnout zajímavého zlepšení."


Provádí:
Radek Lukeš, tel.: 606 543 766