Těhotenská masáž

18.01.2020

Délka 60, 90 minut. Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností.

Těhotenská masáž.
Těhotenská masáž.

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích.

Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.

Těhotenská aroma-masáž usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Éterické oleje používané v masážních směsích jsou voleny na základě aktuálních potíží ženy a rovněž podle stadia těhotenství. Mohou pomáhat např. při odstranění stresu či strachu z porodu, jsou ale také účinnými pomocníky při řešení problémů s otoky, které těhotenství často provázejí.

Masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství, tedy ty, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství či potraty. Pokud si nejsou ženy jisté zda mohou jít na těhotenskou masáž (respektive na jakoukoliv masáž), doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Masáž se provádí od 4. měsíce těhotenství.


Provádí:
Jaroslava Baziková, tel.: 606 648 310