Spoušťové body, Trigger points

18.07.2021

Délka 30 minut + vhodná masáž zad a šíje 30 minut = 60 minut. Jedná se o tlakové ošetření a nemusí být vždy příjemné, výsledky jsou však fantastické. Spoušťové body se vyskytují po celém těle, potrápit nás dovedou hlavně v oblasti zádového svalstva. Účinné je spojit terapii s masáží zad a šíje.

Spoušťové body, Trigger points.
Spoušťové body, Trigger points.

Jedná se o malé zatuhlé uzlíky ve svalech, citlivé na dotek. Při přítlaku přeskočí mezi prsty a bolest často vystřeluje do vzdálených míst na těle. Existuje mapa přenesených bolestí, spoušťový bod nás většinou netrápí v místě výskytu, ale bolest se přenáší do jiných oblastí a má vliv na spoustu jiných obtíží.

Vhodné oleje pro práci jsou konopný, jalovcový, hřebíčkový, třezalkový a levandulový. Dá se dělat jako samostatné ošetření zad, rukou a nohou nebo se dá zkombinovat s masáží jako začátek (dělá se nasucho). Provádí Renata Pěchoučková.

MUDr. Kamil Ramík uvádí, že spoušťové body jsou hrudky ve svalu. Jejich přítomnost ve svalu se často projevuje v jiném místě.

Např. spoušťové body svalů stehna se projeví v koleni. Spoušťový bod se ošetřuje tlakovou masáží. Při léčbě může dojít k tomu, že tlak na spoušťový bod vyvolává bolest. Techniku ošetření spoušťových bodů obvykle doplňuji kinesiotapingem. Ošetření spoušťových bodů je rovněž jemná, piplavá práce. Rád se jí věnuji pro tyto její vlastnosti a pro její účinnost. Postřeh Ing. Radka Lukeše.

Kontraindikace: starší lidi s osteoporózou, křečové žíly, těhotenství, vyhřezlé ploténky.


Provádí:
Veronika Dobrovolská, tel.: 608 900 723
Ilona Mrzílková, tel.: 602 853 260
Kateřina Hliněnská, tel.: 605 289 420