Regenerační masáž

19.01.2020

Délka 30, 45, 60, 90, 120 minut. Jsou velmi rozšířené a jsou určeny všem aktivním lidem i sportovcům. Nejčastější masáž na regeneraci zad a šíje. Lze masírovat celé tělo i jednotlivé partie. Celkově slouží k osvěžení a k rychlejšímu odstranění únavy.

Regenerační masáž.
Regenerační masáž.

Jejich další význam je především preventivní, přispívají k lepší regeneraci svalového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšují jejich elasticitu. Napomáhají lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Ve sportovní a rekondiční masáži se uplatňují hmaty klasické masáže, ale jejich pořadí a intenzita se modifikují podle cíle masáže. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Velmi účinné jsou například u lidí se sedavým zaměstnáním, které trápí bolesti zad a šíje.
Relaxační masáž slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje. Po této masáži by již neměla následovat žádná náročnější činnost, naopak se doporučuje delší odpočinek vleže. Masáže se provádí za pomoci kvalitních masážních a éterických olejů vzájemně namíchaných dle potřeb i přání klienta.
Kontraindikace: rýma, virová, bakteriální či infekční onemocnění, onemocnění srdce, krve, plic.

Doporučujeme

využít spojení prohřátí i hlubokého svalstva (tělo se prohřeje a uvolní svaly do hloubky 15 - 20 cm) na infračervené podložce Bio-Mat (k ceně masáže se připočítává cena času stráveného na podložce, viz odkaz Bio-Mat). Ideální je 30 minut ležet na podložce na zádech a pak 30 minut masáž zad a šíje nebo 30 minut dolní končetiny zezadu (případně obou partií, masáž na 60 minut). Pokud chcete IR podložku + masáž, oznamte toto přání již při objednávání se na masáž. Masáž společně s podložkou provádí Luboš Mrkus.


Provádí:
všichni maséři CRaZ Perla, vyjma paní Hliněnské*

*Paní Hliněnská se všem klientům omlouvá, ale ze zdravotních důvodů delší dobu nebude moci vykonávat masáže. Hirudoterapii, terapii laserem a rázovou vlnou, míčkovou facilitaci, baňkování a zdravotnickou poradnu velmi ráda poskytne i v této době.