Pes Ben, kříženec

04.02.2018

Nationale: pes kříženec Ben váha 36 kg kastrovaný 12 let,
pacient po opakovaném stomatolog. programu , odstranění histiocytomů s senilní degenerací sítnice a kataraktou , v posledních 5 měsících neochota k pohybu , instabilita EP bilat , lehká palp. bolest v obalsti beder.
RTG potvrzující deg, spondylatrosis deformans Th 9,10, L 2,3,4, a DKK 1/1.

Diagnosa: status senilis as result spondylartosis multipl. a deg. proces obou KK, pacient dlouhodobě na geriatrické medikaci Karsivan 100, Aptus aptoflex, po medikaci Trocoxil a dle potřeby v akutním stav NAISD (různých značek) majitel výrazně eviduje stav zhoršování s chladem a pohybem venku, nyní s minimálním efektem po aplikaci analgetik jedinec ve smečce 2 ks stejně habituálné vyspělých psů.

Nasazení Pijavice lékařské

Indikace: aplikace pijavic do oblasti L 2,3,4 v počtu 3 ks po testaci v intervalu 1 týdne.

Počet pijavic: testace 1 ks dále aplikace 2-3 ks celkem za terap. cyklus 16 ks.

Subjektivní změna: po přiložení do 20 min stav výrazného zklidně ní a ulehnutí jedince po celou dobu aplikace, lehký neklid cca do 5 min po přiložení, krvácení po odstranění dle informace majitele 2 hodiny.

Názor majitele: až od 2 aplikace se výrazně objevila vitalizace pacienta, s nárůstem pohybové aktivity a možnosti postupného vysazování NAISD, chůze do schodů postupně s nárůstem jistoty a samovolné prodlužování procházek a pohybu venku, stav regenerace se výrazně zkrátil po 4 aplikaci a pacient byl již bez medikace NAISD, dle majitele vykazuje nyní aktivity jako před několika lety s radostným projevem při venčení. Majitel popisuje zcela vymizení artrotických bolestí a výrazné omládnutí jedince (vitalita cca o 4 roky zpět), svědivost při hojení neevidována.

Vyhodnocení: klinická absence artroalgických příznaků, výrazná vitalizace jedince, klin zlepšení srsti, klinické a trakční zkoušky hodnoceny jako nulové, nyní doporučena aplikace kloubních protektiv a dle stavu absolvování zkráceného hirudotepaeutického cyklu, poslechově výrazné zlepšení inspiračních šelestů a vymizení susp. algických apnotických paus.

Klasifikace: *** (0 - 5 hvězdiček, kdy 5 je maximum)