Míčková facilitace

23.07.2021

Délka 30 minut. Jedná se o podpůrnou léčbu neurologických, alergických, respiračních (astmatických a průduškových) a ortopedických onemocnění a urychlení léčby u poúrazových stavů pro děti i dospělé.

Míčková facilitace.
Míčková facilitace.

Dále pomáhá od vadného držení těla a dětských skolióz. Dává tak příležitost rodičům a rodinným příslušníkům aktivně se podílet na zlepšení zdravotního stavu svých dětí a blízkých bez zbytečného podávání dalších léků.

Nesporná účinnost techniky míčkování je potvrzena nejen lékaři a rehabilitačními pracovníky, ale i mnoha lidmi, kteří tuto metodu po nezbytné instruktáži již sami aplikují na svých dětech či nejbližších přímo doma v klidném a pro nemocného známém a bezpečném prostředí. Při míčkování oproti očekávání nejde jen o povrchovou masáž, ale dochází také k reflexnímu působení na vnitřní orgány i k celkovému zlepšení zdravotního stavu organismu.

Při cíleném působení na jednotlivé bolestivé body dochází pomocí daných hmatů k protažení a uvolnění příslušných svalových skupin či páteře samotné. Míčkování však především uvolňuje křečovité stažení hladkých svalů průdušek a podněcuje tak nepřímo i uvolnění hlenu a odkašlání.

Předpokladem úspěchu míčkové facilitace je však pravidelnost jejího provádění. Kdy a jak často míčkovat při jednotlivých problémech Vám rád poradí metody znalý terapeut.

 


Provádí:
Kateřina Hliněnská, tel.: 605 289 420
(Diplomovaná a akreditovaná zdravotní sestra)