Certifikace pijavic

24.09.2019

Pijavice lékařské jsou chovány na biofarmách. Námi jsou dováženy z biofarmy na Ukrajině nebo od Radka Legáta ze Slovenska. Certifikáty k nahlédnutí.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti (poznámka: výše uvedené certifikáty jsou z biofarmy, nejedná se o ukázku podvodného). JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky odkazují na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích od "dodavatelů" bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná. Tudíž těžko věřit, že pijavičky pocházejí z Ukrajiny, kde je skutečná biofarma a poctivý chov Hirudo medicinalis, viz certifikát.

Vybudovat a finančně zajistit biofarmu na pijavice je velmi náročné. Navíc vlastnit všechna povolení a schválení kompetentními úřady zabere dost času i peněz. Samotný chov také není levnou záležitostí. Proto těžko uvěřit, že "dodavatelé" garantují nezávadnost pijavic a prodej kolem 20,-Kč za 1 pijavici! Buďte obezřetní a prověřte si levné dodavatele!