Certifikace pijavic

24.09.2019

Pijavice lékařské jsou chovány na biofarmách. Námi jsou dováženy z biofarmy na Ukrajině.Certifikát k nahlédnutí.

POZOR na PODVODNÉ PRODEJE PIJAVIČEK!

Vážení terapeuté, klienti, na internetu se objevují webové stránky o možnosti levného nákupu pijavice lékařské. Za 100 a více ks jen 20,-Kč za kus.

Důrazně upozorňujeme, že se může jednat o nelegální prodej pijavic chytaných ve volné přírodě, tedy ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÝCH.

Jeden z pochybných webů nabízí pijavice a je v několika řečech. I v češtině, ale jen úvodní stránka. Jedna naše terapeutka napsala na uvedený mail. Obdržela odpověď, že pijavice bez problémů zašlou. Její druhý dotaz byla žádost o zaslání certifikace původu a zdravotní nezávadnosti (poznámka: výše uvedený certifikát je z biofarmy, nejedná se o ukázku toho podvodného). JIŽ NEODPOVĚDĚLI. Terapeutku také zarazilo, že stránky odkazují na město Lvov na Ukrajině, ale v odpovědích od "dodavatelů" bylo v textu velmi často písmeno "W", které ruština nezná. Tudíž těžko věřit, že pijavičky pocházejí z Ukrajiny, kde je skutečná biofarma a poctivý chov Hirudo medicinalis, viz certifikát.

Jiný zdroj nám sdělil, že jemu provozovatelé "farmy" dluží 1200 dolarů a dodnes se s nimi handrkuje o rychlém úhynu 300ks pijavic a navrácení peněz. A to již 3 roky.