Anticelulitidní masáž

08.12.2022

Délka 60 a 90  minut. Masáž Vám pomůže s odstraněním celulitidy, která postihuje téměř všechny ženy.

Anticelulitidní masáž.
Anticelulitidní masáž.

Celulitida postihuje

v dnešním světě mnoho žen různého věku. Příčinou je zvýšený příjem hormonů, především ženského progesteronu. Jeho zvýšený příjem způsobují špatné stravovací návyky, hormonální antikoncepce, konzumace masa z umělých (průmyslových) chovů, nedostatečný pitný režim, těsné spodní prádlo (především z umělých tkanin), sedavé zaměstnání a velký nešvar dnešní doby - nedotatek pohybu.

Celulitida a lymfatický systém

Čistící funkce lymfatického systému je oslabována vlivem hormonálních změn. Tukové buňky stehen a hýždí na sebe začnou vázat odpadní látky, kterých se tělo nedokáže zbavit přirozenými cestami. Právě nedostatek pohybu způsobuje, že lymfatický systém stagnuje a nepracuje správě - neodvádí z těla viry, toxiny a odpadní látky. Pokud se přidá stres, nevyvážená strava, těsné prádlo (v oblasti třísel), sezení s nohama přes sebe a další negativní faktory je zaděláno na anticelulitudu.

Doporučená frekvence návštěv

Obecně se udává, že je třeba absolvovat 6 - 10 masáží (odstup určí masérka dle stavu celulitidy). Po těchto ošetřeních je doporučena opakovaná jednoměsíční udržovací masáž. Dále se doporučuje kombinace s dalšími technikami, které Vám masérka ráda nabídne, například lymfatická ruční masáž, regenerační masáž nohou a další.

Kontraindikace

těhotenství, pooperační stavy, zánětlivá onemocnění, křečové žíly a jiná cévní onemocnění, kožní problémy (i modřiny), popáleniny, infekční onemocnění.


Provádí:
Irena Nováková, tel.: 608 335 921
Zuzana Khalilová, tel.: 773 989 524