Reference od klientů

Zde uvádíme reference od našich klientů, kteří absolvovali ošetření rázovou vlnou:

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za péči paní Hliněnské a panu Mrkusovi. Řešila jsem problém s ostruhou na noze a hledala jsem něco nejen blizko, ale aby mělo zařízení také dobré recenze. Tady bylo skvělé a vše se mi pak potvrdilo při osobním setkání. Absolvovala jsem celkem 6 procedur a jednání jak paní Hliněnské tak pana Mrkuse bylo vždy profesionální a milé. Vše mi bylo skvěle vysvětleno, co mě čeká, jaké jsou možnosti atd. Ošetření jde malinko cítit, ale není to nic hrozného , co by nešlo vydržet. Věřím, že ošetření mi pomůže. Úlevu jsem cítila hned. Děkuji Jaroslava

Dobrý den, ošetření rázovou vlnou (RV) mohu všem, co mají nějaké ortopedické problémy a bolesti, na základě vlastních zkušeností plně doporučit.
Minulý rok jsem měl "zablokované" levé rameno, 2x jsem byl na poliklinice na "obstřiku" a nic se nezlepšilo... Pak mi byla jedním mým známým doporučena RV a již po druhém ošetření se stav radikálně zlepšil. (!) Oproti "nepříjemnému" pocitu při hloubkové aplikaci injekce do ramene "při obstřiku", která stejně měla jen krátkodobý účinek, je ošetření RV daleko "příjemnější", zcela neinvazivní, minimálně bolestivé a má dlouhodobý účinek.
Absolvoval jsem doporučenou léčbu – tj. aplikaci 5 RV a to rameno je doposud OK (!) Letos pro změnu jsem začal mít problém s pravým ramenem, a po marných pokusech o "samoléčbu" pomocí různých mastí a gelů jsem nakonec opět navštívil CRaZ Perla a už po druhé RV se mi výrazně ulevilo. Mám tak "naplánované" další 3 návštěvy, abych měl opět ošetření "kompletní" - a mělo to, doufám, opět dlouhodobý účinek.
Moc děkuji paní Kateřině Hliněnské za přátelský a zároveň velmi profesionální přístup. Tuto léčbu mohu plně doporučit, rozhodně je to účinnější než klasická léčba injekcemi a rehabilitačním cvičením. Jaromír Drahoňovský, Praha 4 - Modřany


Dobrý den. Trpěl jsem dost silnou bolestí na patě. Byla mi doporučena rázová vlna a po konzultaci s terapeutkou, která byla mimochodem na velmi profesionální úrovni, jsem podstoupil deset ošetření. Zpočátku to nebylo moc příjemné, ale už asi po pátém ošetření jsem cítil úlevu. Po ukončení ošetřování jsem se cítil skvěle a mohu všem s těmito problémy doporučit, aby centrum Perla navštívili. Vlastimil Bílek


Bolel mě loket levé ruky. Na ortopedii mi dvakrát do něj píchli injekci. Ta na nějakou dobu zabrala, ale vždycky se mi to vrátilo. Jsem levák a proto mi to vadilo. Injekci jsem už nevěřila a proto jsem hledala jinou možnost. Kamarád mi řekl o rázovce. Nejblíž byla Perla. Upozornili mě, že z důvodu píchání do lokte už účinnost rázové vlny nemusí být až taková. Ale chtěla jsem to zkusit. Přišla jsem 6x. Překvapilo mě, že už po třetím ošetření jsem cítila úlevu. Jsem moc spokojená a do dneška mě loket nebolí, už je to víc než rok.  Alena V., Praha Hloubětín.


Měla jsem velké bolesti nohy, nemohla jsem chodit v botách na podpatku. Doktor mi řek, že je to ostruha. Doporučil mi rázovou vlnu. Volala jsem do Perly a paní Hliněnská mi vše vysvětlila. Ze začátku to trochu bolelo, ale protože mi už první ošetření pomohlo, dochodila jsem všech 5 návštěv. Jsem velmi spokojená. Míla Š, Kersko.


Chtěl bych vám tímto poděkovat za péči, kterou jste mi věnovali díky mým problémům s ostruhou na patě. Díky rázovým vlnám už mohu bez problémů chodit. Shrnutí: perfektní péče, skvělý personál i prostředí, skvělá pomoc. Ještě jednou děkuji. Vlasta, Slaný.


Od října 2020 trpím velkými bolestmi v oblasti pravé kyčle. Po návštěvě ortopeda mi byla diagnostikována bursitida v oblasti pravé kyčle. Byla mi aplikována injekce kortikoidů a jiných léčebných látek. Bohužel to nezabralo a ani klasická rehabilitaci pomocí magnetů a elektroléčby. Byla mi doporučena léčba rázovou vlnou, vzhledem k rozsáhlosti a délce bolestí (11 měsíců). Začala jsem navštěvovat rehabilitace - rázovou vlnu u paní Hliněnské. Ze začátku se bolestivost zhoršila, byla jsem na to upozorněna. Vše mi bylo vysvětleno, co bude následovat v léčebném postupu. Mohu doporučit léčbu, mám již po 5 návštěvě a kyčel už skoro necítím. Léčba není příjemná, ze začátku dosti bolestivá, ale postupně jak se dává vše do pořádku je bolestivost léčby na ústupu. Mohu jen doporučit tuto léčbu, rozhodně je to účinnější než klasická rehabilitace. Moc děkuji paní Hliněnské za přátelský a zároveň profesionální přístup. Slávka Drštková, Brandýs nad Labem


Opakující se problémy s krční páteří a bolestí hlavy vyústili v návštěvu ortopedie - obstřik krční páteře, léky na bolest a na uvolnění svalů. Potřebovala jsem ale rychlou úlevu, Katka mi nabídla možnost laseru a rázové vlny, což by mě ani nenapadlo, že by to pro mě mohlo být vhodné. Hned po prvním ošetření laserem jsem cítila prohřátí a uvolnění svalů. A po delší době jsem se probudila ráno bez bolesti hlavy! Následovaly další dvě návštěvy laseru doplněné o rázovou vlnu, která ještě více podpořila rozvolnění spasmů.
Ani jednou mi ošetření laserem a rázovou vlnou nepůsobilo bolest či jinou reakci. Více mi vyhovovala slabší síla rázové vlny, zkoušeli jsme silnější, ale ta mi příjemná nebyla.
Veškerý průběh ošetření mi byl podrobně vysvětlen, tak jsem pokaždé věděla co mne čeká a co mohu cítit.
Zatím jsem bez nepříjemné bolesti krční páteře a hlavy (což podporuji denním cvičením a protahováním). Ráda znovu tyto ošetření navštívím preventivně abych se vyhnula následným problémům.
Škoda, že o těchto možnostech léčby/prevence neinformují lékaři, rehabilitační lékaři nebo maséři či fyzioterapeuti. Eliška, Praha 9