Za vložení příspěvku moc děkujeme. Pomůžete tak našemu centru ve větší osvětě aplikace pijavice lékařské nejen u laické, ale i odborné veřejnosti (lékaři, zdravotní sestry apod.).

Poznámka: pokud napíšete dotaz jako příspěvek, nemůžeme Vám odpovědět jinak nežli přes Odpovědět. Žádné jiné spojení se nám nezobrazuje.
Pro zdravotní dotazy ke konzultaci, prosím, použijte mail: masaze-perla@seznam.cz.

Napište nám své zkušenosti a výsledky

Strazny hrbolek

Monika | 06.12.2018

Dobry den,da se zbavit pijavicemi i strazneho hrbolku po fisure konecniku?svedi me to a lekar doporuciuje laserovou operaci.Kozni rasu mam nakonci konecniku a nedovedu si nejak predstavit kde se ty pijavky prikladaji.Dekuji za odpoved

Vyléčený zánět

Jiří Novák | 03.12.2018

Před 3 roky jsem se píchnul použitým párátkem do palce pravé ruky ( měl jsem ho v puse a chtěl jsem chytnout sklouzávající brýle..) Jen takové píchnutí, druhý den už nateklý palec, doktor dal jen mastičku, mezi tím Vánoční svátky, pak celá ruka nateklá, prášky a antibiotika nic.. Bolesti..,už jsem se začal předělávat na leváka. Pak jsem dostal možnost léčbu pijavicemi ( Brno, Znojmo), ty jsem pak vděčně chodil vypouštět do řeky.. Když jsem pak doktorovi ukázal zdravou ruku s tím, co mě pomohlo, tak se na mě pohrdavě šklebil, no jeho hloupost. Já na ně nedám dopustit!!

Pijavice

Katerina | 27.04.2018

Dobrý den.Včera jsem podstoupila aplikaci pijavic na tenisový loket.Aplikace byla bezbolestná.Když Pijavice odpadly asi po 30min.tak mě to hodně krvácelo paní která mě je aplikovala říkala ,že se to stává.Ale asi po dvouch hodinách a po několika obrazech a velkém krvácení bolesti hlavy a studených prstech u ruky a mírné zimníci,jsem šla na pohotovost.Tam na mě koukali co jsem to podstoupila a ještě že jsem přišla prý jsem mohla i vykrvácet.Nakonec mi ranky zašili.To je moje zkušenost ale nikomu to nevyvrácím ,když máte nějakou bolest jako já zkusíte vše.Mějte hezký den

Re: Pijavice

Kateřina Hliněnská | 06.09.2018

Nedá mi nereagovat na uvedený příspěvek. Než se dostanu k faktům, zajímalo by mě, kde a u které terapeutky paní Kateřina byla na hirudoterapii. Dále by mě zajímalo, proč uvedené obavy a svůj názor nesdělí právě tomu, kdo s ní terapii prováděl. U nás 26.4.2018 byl ošetřen pouze jeden muž touto technikou.
A nyní k faktům a praxi. Pijavice se z těla pacienta odnímají, tedy neodpadávají. Aplikace je pociťována každým klientem jinak – jako pálení, určitá bolestivost, popichování jehličkami apod., nikoliv jako bezbolestná. Krvácení je min. 4-6 hodin. Po aplikaci pijaviček je krvetok správná a žádaná věc. Pijavička do ranky vstřikuje velké množství látek, které ve svém důsledku mohou mít vliv na změny v organismu pacienta – léčí. Mezi nimi jsou látky, kterým se odborně říká antikoagulancia, tj. snižují srážlivost krve. To je také důvodem viditelného krvácení, které je vždy! Ranka se současně čistí, aby nedošlo k rozvinutí možné druhotné infekce.
Velmi zmatené informaci o „bolesti hlavy, studených prstech u ruky a mírné zimnici“ opravdu nerozumím! Je spousta možných reakcí, kterými pacient po podání většího počtu přiložených pijavic může trpět, ale ani jedna z uvedených, paní Kateřinou, to není! Reakci lékařů na pohotovosti rozumím. Nevědí o hirudoterapii nic a vše, za co nedostávají peníze (farmaceutické lobby) a co není součástí informací západní medicíny neuznávají a vědět o tom nic principielně nechtějí. To, že ranky prý zašili, mě však šokuje! Co to bylo za pohotovost? Na klasické se nešije. Pracovala jsem tam a proto jsem si svým tvrzením jistá. A vzhledem k tomu, že jsem sestra chirurgická vím, že se šije pouze na chirurgické pohotovosti v nemocnicích. Na jakou pohotovost šla paní, je mi záhadou! I proto informaci o šití ran po pijavici příliš nevěřím – žádný lékař, i bez zkušeností s touto terapií, by nešil milimetrovou ranku (max. velikost vkusu je 2mm s hloubkou pár setin mm), ale krvácení by zastavil obvazem ve spreji, či převazem. Už proto, že nešlo o masivní krvácení, ale o mírný tok zředěné krve.

Z toho všeho vyplývá, že paní Kateřina nepodstoupila hirudoterapii u nás. Reakce buď špatně, nadneseně či zkresleně popsala. Nechápu proč straší klienty!
Kateřina Hliněnská, dipl. zdravotní sestra, hirudoterapeutka s 10 letou praxí.

Re: Re: Pijavice

Zuzana mostynova | 28.03.2019

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, zda si pijavice poradí i s bolestivou polyneuropatií? Dekuji moc za odpověď.

Re: Pijavice

Jana | 16.04.2019

Milá paní Kateřino,
krvácení je naprosto zásadní záležitost. Já jsem krvácela po mé první aplikaci šesti pijavic 12 hodin. O kontraindikaci se jedná až po 24hodinách. Podle mého jste jen propadla hysterii.

Krásný den

Ivana | 09.01.2015

Pred 4mi dny mi podruhe prilozili pijavice na zanet slachy nad kotnikem. Ackoli me predtim noha temer nebolela, ted je dost otekla a boli me tak, ze na ni nemuzu stoupnout. Ve trislech se mi udelala boule, doufam ze pouze jsko reakce na zanet. Pritom po prvni aplikaci jsem nemela reakci zadnou. Je to normalni? Dekuji

Re:

Luboš Mrkus | 17.03.2015

Byla jste na hirudoterapii v RC-Perla nebo u někoho jiného? Pokud u nás, obraťte se na paní Hliněnskou. Pokud jinde, nemůžeme Vám bohužel zodpovědně odpovědět, neboť neznáme další souvislosti Vaší terapie ani Váš zdravotní stav. Případně nám napište na email.

pijavicky

edita loberova | 13.02.2014

Muj tatinek dlouhodobe trpi velkymy bolestmi nohou, nohy jsou fialove, ted dostal ruzi, je diabetik, picha inzulin.chtela bych se zeptat, jestly by jsme mohly zkusit pijavicky a zda, by to mohlo i v tomto pripade pomoci. Dekuji za odpoved.

Re: pijavicky

Luboš Mrkus | 08.04.2014

Bohužel odpověď není jednoduchá. Je nutná přímá konzultace s terapeutkou. Musí vidět i osobně hovořit s pacientem. Napište nám na email a domluvíme termín. Nemáme na Vás žádné spojení.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek


Partneři webu.

www budfit.info