Otázky a odpovědi

Rázová vlna - Otázky a odpovědi

Jiný druh léčby nebo Rázová vlna?

Léčba rázovou vlnou zlepšuje regeneraci tkání, zmírňuje chronickou bolest, odstraňuje kalcifikace a uvolňuje svaly. Je to neinvazivní alternativa k operaci pro každého klienta.

Proč mě rázová vlna pomůže?

Terapie rázovou vlnou využívá akustické vlny s vysokou amplitudou a skokovou změnou tlaku. Tyto parametry vyvolávají v tkáních řadu léčebných efektů, například: urychlené hojení, regeneraci buněk, zmírnění bolesti a obnovení rozsahu pohybu.

Je pro mě terapie vhodná?

Tato terapie je skvělou volbou pro každého, kdo hledá neinvazivní řešení chronické bolesti bez použití léků, lokální anestezie a operace.

Bude mě to bolet?

Jedno ošetření trvá cca 5 minut a většina klientů je schopna lehký diskomfort zvládnout. Většinou pociťují lehké klepání a jemné popíchávání v daném místě problému. Intenzita rázů se vždy upravuje podle potřeb a citlivosti klienta.

Budu po ošetření cítit bolest?

U většiny klientů se po terapii objeví okamžitá úleva od bolesti. K zásadnímu vnímání účinků rázové vlny dochází nejčastěji po 3. terapii. U některých klientů dochází cca 2-4 hodiny po terapii k chvilkovému zvýšení citlivosti. U některých druhý den. Klienti tuto "bolest" popisují jako citlivost, která je neomezuje v jejich běžných činnostech a je snesitelná.

Za jak dlouho budu zdráv?

Klienti často pociťují okamžitou úlevu již po první terapii. K zásadním pocitům dochází nejčastěji po 3. terapii. Proces hojení problému pokračuje i po skončení terapie v následujících 4-6 týdnech.

Jak dlouho terapie trvá a kolik jich absolvovat?

Počet ošetření závisí na indikaci (problému) a reakci tkáně na terapii. Běžně ošetření trvá cca 5 minut a je zapotřebí 3 - 7 ošetření. Provádí se maximálně 2 ošetření týdně.

Jsou po terapii nařízená nějaká omezení?

Doporučujeme klientům, aby cca 48 hodin, po terapii rázovou vlnou, udržovali klid a fyzicky nezatěžovali ošetřované místo.