Kurz hirudologie - KH I a II

28.09.2019

KH I - 2 denní (víkend). KH II - 1 denní jen pro absolventy KH I.
Základní informace k oběma kurzům. Ukázka osvědčení s akreditací.

Přihláška a bližší informace ke kurzu ZDE.

Termíny kurzů KH I na rok 2021, víkendy:
4. - 5. prosinec.

Termín kurzu KH II není na rok 2021 stanoven.

aneb kurz terapie pijavicí lékařskou pro terapeuty s osvědčením pro aplikaci široké veřejnosti. Na kurzu se dozvíte mnoho informací o historii i současnosti přikládání pijavic lékařských. Indikace a kontraindikace. Jak pijavičky použít, kam i kdy se smí aplikovat a kam ani kde se nesmí. Naučíte se pijavičky přikládat i odnímat, což je podmínkou kurzu.

Předmětem kurzu je také naučit se pracovat, přikládat a manipulovat s pijavicemi lékařskými. Účastníci kurzu si pijavičky přikládají sami navzájem, max. 2 pijavice. Naučí se řešit různé diagnózy stanovené lékařem a propojit informace s možností podání pijavic lékařských.

Kurz je zakončen zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování obdrží účastníci osvědčení s akreditací a působností po České i Slovenské republice. V rámci EU by bylo nutné si nechat Osvědčení přeložit oficiálně do daného jazyka.
Absolvováním kurzu a získáním osvědčení se stáváte naším obchodním partnerem. Což znamená doživotní velkoobchodní ceny na pijavice, poradenství zdarma a možnost dalšího vzdělávání v oblasti hirudoterapie. Zvětšené osvědčení níže.

Kurz vede Radko Legát ze Slovenska. Aplikaci pijavicí lékařskou praktikuje několik let a má velké zkušenosti i znalosti. Viz web altechniky.com.

Kurz Hirudoterapie II (KH II) - 1 denní
(bývá v pátek před posledním KH I v daném roce)

je určen pouze pro absolventy kurzu KH I. Není důležité ve kterém roce jste "jedničku" absolvovali. Jinak nejsou stanoveny žádné podmínky pro absolvování KH II. Určitou výhodou je předešlá praxe s pijavičkami a několika klienty. Na "2" se neprobírají základy hirudoterapie, ale informace jsou o dalších možnostech použití pijaviček v praxi.


Přihláška na KH I, KH II a bližší informace ke kurzu ZDE.

Osvědčení akreditovaného kurzu udělené MV SR.

Osvědčení je platné na území EU. Pokud byste jej chtěli uplatnit v zahraničí, byl by nutný překlad do příslušného jazyka. Nejlépe se dotázat pana Legáta během kurzu nebo následně. Údaje na osvědčení jsou úmyslně starší, bez razítek a podpisů, aby nebylo možné provést falsifikát.