Kurz hirudologie - informace

27.09.2019

KH I - 2 denní (víkend). KH II - 1 denní jen pro absolventy KH I.
Základní informace k oběma kurzům. Ukázka osvědčení s akreditací.

Přihláška a bližší informace ke kurzu ZDE.

Termíny kurzu KH I rok 2023: víkend 18. - 19. březen, 27. - 28. květen, 21. - 22. říjen
Termín kurzu KH II rok 2022: pátek 20. října.

Kurz terapie pijavicí lékařskou pro terapeuty s osvědčením pro aplikaci široké veřejnosti. Na kurzu se dozvíte mnoho informací o historii i současnosti přikládání pijavic lékařských. Indikace a kontraindikace. Jak pijavičky použít, kam i kdy se smí aplikovat a kam ani kde se nesmí. Naučíte se pijavičky přikládat i odnímat, což je podmínkou kurzu.

Předmětem kurzu je také naučit se pracovat, přikládat a manipulovat s pijavičkami. Účastníci kurzu si pijavičky přikládají sami navzájem, max. 2 pijavice. Naučí se posoudit různé diagnózy stanovené lékařem a propojit informace s možností podání pijavic lékařských.

Kurz je zakončen zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování obdrží účastníci osvědčení s akreditací a působností po České i Slovenské republice. V rámci EU by bylo nutné si nechat Osvědčení přeložit oficiálně do daného jazyka, nezajišťujeme.
Absolvováním kurzu a získáním osvědčení se stáváte naším obchodním partnerem. Což znamená doživotní velkoobchodní ceny na pijavice, poradenství zdarma a možnost dalšího vzdělávání v oblasti hirudoterapie. Ukázka osvědčení níže.

Kurz vede Radko Legát ze Slovenska. Aplikaci pijavicí lékařskou praktikuje několik let a má velké zkušenosti i znalosti. Viz web altechniky.com.

Kurz Hirudoterapie II (KH II) - 1 denní
(bývá v pátek před posledním KH I v daném roce)

je určen pouze pro absolventy kurzu KH I. Není důležité ve kterém roce jste "jedničku" absolvovali. Výhodou je předešlá praxe s pijavičkami a několika klienty. Na "2" se neprobírají základy hirudoterapie, ale informace jsou o dalších možnostech použití pijaviček v praxi.

Přihláška na KH I, KH II a bližší informace ke kurzu ZDE.


Osvědčení akreditovaného kurzu udělené MV SR.

Osvědčení je platné na území EU. Pokud byste jej chtěli uplatnit v zahraničí, byl by nutný překlad do příslušného jazyka. Nejlépe se dotázat pana Legáta během kurzu nebo následně. Údaje na osvědčení jsou úmyslně starší, bez razítek a podpisů, aby nebylo možné provést falsifikát.