Kurz hirudologie - informace

27.09.2019

KH I - 2 denní (víkend). KH II - 1 denní jen pro absolventy KH I.
Základní informace k oběma kurzům. Ukázka osvědčení s akreditací.

Přihláška a bližší informace ke kurzu ZDE.

Termín posledního kurzu KH I na rok 2022: víkend 26. - 27. listopad
Termín kurzu KH II na rok 2022: pátek 25. listopadu.

Upozornění. Letošní listopadový kurz je poslední za 5.995,- Kč.
Od roku 2023 je cena kurzovného 6.995,-Kč.

Kurz terapie pijavicí lékařskou pro terapeuty s osvědčením pro aplikaci široké veřejnosti. Na kurzu se dozvíte mnoho informací o historii i současnosti přikládání pijavic lékařských. Indikace a kontraindikace. Jak pijavičky použít, kam i kdy se smí aplikovat a kam ani kde se nesmí. Naučíte se pijavičky přikládat i odnímat, což je podmínkou kurzu.

Předmětem kurzu je také naučit se pracovat, přikládat a manipulovat s pijavičkami. Účastníci kurzu si pijavičky přikládají sami navzájem, max. 2 pijavice. Naučí se posoudit různé diagnózy stanovené lékařem a propojit informace s možností podání pijavic lékařských.

Kurz je zakončen zkouškou. Po jejím úspěšném absolvování obdrží účastníci osvědčení s akreditací a působností po České i Slovenské republice. V rámci EU by bylo nutné si nechat Osvědčení přeložit oficiálně do daného jazyka, nezajišťujeme.
Absolvováním kurzu a získáním osvědčení se stáváte naším obchodním partnerem. Což znamená doživotní velkoobchodní ceny na pijavice, poradenství zdarma a možnost dalšího vzdělávání v oblasti hirudoterapie. Ukázka osvědčení níže.

Kurz vede Radko Legát ze Slovenska. Aplikaci pijavicí lékařskou praktikuje několik let a má velké zkušenosti i znalosti. Viz web altechniky.com.

Kurz Hirudoterapie II (KH II) - 1 denní
(bývá v pátek před posledním KH I v daném roce)

je určen pouze pro absolventy kurzu KH I. Není důležité ve kterém roce jste "jedničku" absolvovali. Jinak nejsou stanoveny žádné podmínky pro absolvování KH II. Určitou výhodou je předešlá praxe s pijavičkami a několika klienty. Na "2" se neprobírají základy hirudoterapie, ale informace jsou o dalších možnostech použití pijaviček v praxi.

Přihláška na KH I, KH II a bližší informace ke kurzu ZDE.


Osvědčení akreditovaného kurzu udělené MV SR.

Osvědčení je platné na území EU. Pokud byste jej chtěli uplatnit v zahraničí, byl by nutný překlad do příslušného jazyka. Nejlépe se dotázat pana Legáta během kurzu nebo následně. Údaje na osvědčení jsou úmyslně starší, bez razítek a podpisů, aby nebylo možné provést falsifikát.