Břišní tance

22.09.2019

St 19.30 - 20.30 hod. Orientální tanec se může stát zdrojem zábavy, zdraví a nové životní síly. Orientální tanec může být také nástrojem meditace a pomáhat zůstat v souladu se svým tělem, myslí i duchem.

Orientální tanec má kořeny ve vyspělých starověkých kulturách. Břišní tanec znali egypťané, babyloňané, sumerové i asyřané. Pro orientální tanec má arabština výraz - Rags Sharqi - Tanec Východu. V Severní Americe a v Evropě se vžil název břišní tanec. V současné době termíny břišní tanec (břišní tance) nebo orientální tanec (orientální tance) vyjadřují moderní taneční styl Středního východu obnovující a rozvíjející starobylé taneční techniky.

Smysl pro krásu, důstojnost, sebeovládání a sílu, které tato aktivita přináší, jsou základními součástmi všech oblastí spokojeného a šťastného života. Orientální tance mohou pomoci překonat pocity nejistoty a zvýšit sebedůvěru a sebevědomí. Pro ženy více umělecky, duchovně a emocionálně založené se orientální tanec může stát odrazovým můstkem pro zvýšení kreativity a osobní seberealizace.

Na Středním východě se břišní tanec učí odmalička jako ozdravný pohyb vycházející z krouživých pohybů pánví. Střídá svalové napětí s uvolněním, vibrace s plynulým pohybem. Břišní tanec nepřetěžuje jednotlivé svalové skupiny ani klouby, zvyšuje cirkulaci krve, zbavuje tělo toxinů a zrychluje metabolismus. To vede ke zdravému snižování tělesné hmotnosti. Orientální tanec snižuje riziko srdečních chorob a úroveň cholesterolu v krvi. Zvyšuje tělesnou zdatnost, pohyblivosti a uvolnění. Podstatný vliv má břišní tanec na poporodní zpevnění pánevního dna i rychlé zformování postavy po porodu. Ve zralém věku a v době přechodu břišní tanec pomáhá zpevňovat pánevní dno, předcházet potížím s únikem moči. Orientální tance také pomáhají zmírňovat klimakterické potíže. Břišní tanec může ženám účinně pomáhat při rehabilitaci po úrazech, operacích i chronických onemocněních pohybového ústrojí, ale také při psychických problémech způsobených znásilněním, sexuálním zneužíváním, při léčbě bulimie a anorexie. Orientální tanec má významný vliv na funkci ženských orgánů, podporují plodnost, nastávajícím maminkám mohou usnadnit (po souhlasu lékaře) přípravu na porod i porod sám.

Toto umění, kterým břišní tanec bezesporu je, napomáhá svým ctitelkám získat či zvýšit sebevědomí a obnovit nadšení a pozitivní pohled na život. Každé ženě, bez rozdílu věku a fyzických předpokladů, mohou orientální tance pomoci znovu objevit prapůvodní ženské zbraně - něhu, lásku a krásu. To, co dělá ženu ženou.


Lektorka:
Veronika Gnip, tel.: 603 412 339
nutná rezervace