Testujeme produkty Mýdlárny Rubens

Mýdlárna Rubens Růžová Děčín. je malá rodinná firma uprostřed národního parku České Švýcarsko, která se před 15-ti lety rozhodla vyrábět přírodní bylinková mýdla. Jejím počátečním záměrem bylo vyrábět mýdla bez chemie, za 100% poměru přírodních látek a co nejvíce českých bylin. Receptury, které používají v mýdlárně mají více než stoletou tradici.

Mýdlárna Rubens - přírodní mýdla.K výrobě mýdel jsou v Rubensu potřeba jen základní suroviny, jako je olivový, palmový a kokosový tuk – tyto tři oleje tvoří základ každého mýdla. Do přidané směsi přisypou sušenou bylinku a přilejí bylinný výtažek. Nakonec přidají louh pro efekt zmýdelnatění, jehož přebytek pak seříznou a výsledné mýdlo minimálně měsíc nechají vytvrdnout. Jelikož se mýdlárna zabývá léčebnými účinky bylinek na pokožku, jemná vůně je až na druhém místě a způsobuje jí právě bylinný výtažek. Mezi klasiku patří například meduňka na zklidnění, šalvěj jako přírodní desinfekce nebo mýdlo s kozím mlékem pro atopickou a ekzematickou pokožku.

Kromě mýdel se zde nabízejí i přírodní tuhé bylinkové šampony. Fungují klasicky jako mýdlo, jen jsou díky trošku odlišnému složení určeny právě na vlasy.

Šlehané kokosové tuky.Dalším, u zákazníků velmi oblíbeným produktem, jsou masážní šlehané kokosové tuky. Jedná se v podstatě o šlehaný kokosový tuk, do kterého jsou kvůli léčebným účinkům opět přidávány různé výtažky. Kokosový tuk, který jsme si mohli osobně vyzkoušet, se krásně a rychle vstřebá, pokožka tak není mastná, ale naopak vláčná. V nabídce mají například s cypřišem na křečové žíly a lymfatické uzliny, rakytník na citlivou pleť, kterou vyživí vitamíny nebo s borovicí pro astmatiky. Velmi příjemným objevem byla jejich peelingová mycí sůl – šlehaný kokosový tuk se solí z Mrtvého moře, určeným pro lidi s lupenkou, ale i na úplně zdravou pokožku.

Mýdlárna Rubens - bylinky jsou náš život.V mýdlárně se řídí heslem „V jednoduchosti přírody je krása“. Pro výrobu „živého“ bylinného oleje proto použili pouze dvě základní suroviny – bylinu a olivový olej. Naložením byliny do oleje na jeden rok získají velmi silnou koncentraci účinných látek v oleji. Doporučují ho pak používat na problematická místa na těle, například s třezalkou na popáleniny a pásové opary, s řepíkem na různé vřídky a zanícené rány nebo s kostivalem na bolest kloubů a šlach.

Mýdlárna Rubens - produkty a interiér prodejny.Produktem, který nás díky našemu řemeslu zaujal, bylo bylinkové mazání. Jedná se vlastně o živý bylinkový olej zafixovaný včelím voskem. V tomto bylinkovém mazání je obsažena vyšší koncentrace byliny, proto se očekávají silnější účinky. Přestože je originální receptura určena na menší plochy na těle, jelikož má konzistenci asi jako mast, paní majitelka nám složení upravila, a snížila podíl včelího vosku. Konzistencí byla natolik nadšená, že se rozhodla nám poskytnout vzorky na vyzkoušení. V mýdlárně se jedná celkem o běžnou tradici, jelikož vždy s trochou nadsázky a humoru říkají: „U nás se netestuje na zvířatech, ale na lidech“ Nové produkty jim po schválení úřadů testují samotní dlouholetí zákazníci.

 


Partneři webu.

www budfit.info