RC-Perla Ratibořická I

V průběhu dubna 2015 jsme se poohlíželi po nových prostorách v Počernicích. Zatím jen poočku a na realitkách. Stále jsme doufali v posun v jednání s majitelem na Náchodské. Situace se však nikam neposunovala a poslední schůzka, začátkem července 2015, s panem majitelem domečku na Náchodské, nepřinesla nic nového ani pozitivního.

Padlo tedy jasné rozhodnutí. Začali jsme se dívat aktivně po nových prostorách. Našli jsme hned několik, z toho 3 nás zaujaly nejvíce. Domluvili jsme návštěvy a měli o čem přemýšlet. Bývalá prodejna Oriflamu, bývalé Tatoo centrum a Eliška (obojí na Náchodské), nakonec Ratibořická. Zvažovali jsme pro a proti. Někde malý prostor, jinde divně členitý a chladný nebo vzdálený od Náchodské. Dávali jsme si k sobě výhody a nevýhody, zdravě se pohádali, pečlivě zvažovali, až vyhrála Ratibořická. Cílem stěhování bylo: mít odpovídající prostory, abychom se mohli přestěhovat všichni z RC, vzdušnost prostor a světlo, dostupnost klientů, rozumné finance, otevřenost a průhledmost při jednáních. To vše jsme našli právě na Ratibořické.

Vstoupili jsme v jednání s manželi Klímovými. Získávali jsme čím dál větší důvěru v jejich čistou hru i díky kladným referencím od lidí, které je osobně znali. Schůzek přibývalo a plánovalo se jednání kolem smlouvy, úprav a možnosti vyhovět hygieně i nám samotným. Setkávání byla čím dál tím plodnější a ukazovalo se, že naše rozhodnutí je správné. Především ujištění, že je vše i ze stavebního úřadu v pořádku, nás uklidňovalo snad nejvíc. Začali jsme všichni čtyři dávat všemu jasný směr a domluvili se na vzájemných podmínkách před podpisem smlouvy. K 9.9.2015 jsme byli ve fázi podepsané nájemní smlouvy a schválené změny užívání v nebytových prostorech.

A již se rekonstruje dle našich představ a přání. S pomocí se zapojuje i pan Klíma a vše ostatní provádí náš velmi dobrý známý všeumělec Martin Waltr. Díky němu roste vše dokonale, rychle a spolehlivě. Podívejte se na několik obrázků postupných prací. Začíná se bouráním futer, vytvoření nových pro budoucí dveře do maséren.Dalším sledem je příprava vodních instalací pro umyvadla do třech maséren. Nakonec přijdou nové příčky ze sádrokartonu. Pak položíme nová lina. Došlechtíme prostory mytím apod... Vše se postupně připravovalo a ladili se jednotlivé místnosti, čekající "jen" na nábytek.

A hurá na stěhování. Makačka celé 3 týdny. Vše sbalit, nandat do krabic a přepravek, sundat všechny obrázky a spoustu drobných předmětů, včetně každého hrníčku.... Kdo by to neznal. Obrovský dík patří manželům Tůmovým za pomoc při stěhování, nošení věcí, odvozu nejen do nových prostor, ale i na sběrný dvůr, sběrny železa a všude kolem. Nebýt jejich velmi aktivní pomoci, nemohli bychom stihnout přestěhování včas. Díky také patří panu Sečanskému, který nejednou přijel se svou velkou dodávkou a pomáhal nakládat a převážet z Náchodské na Ratibořickou. Vše jsme stihli doslova za 20 minut deset. Ano v 10.00 hodin v pátek 30.10. 2015 jsme předávali prostory na Náchodské majiteli, panu Schovánkovi. Provedly se nutné úkony předání a podfali jsme si vzájemně ruce bez "škrábanců" na duši. Naposledy jsme se zhluboka nadechli a před budovou se navždy rozloučili.

Vaši Kateřina Hliněnská a Luboš Mrkus

Pokračování v Ratibořická II...


Partneři webu.

www budfit.info