RC-Perla Ratibořická II

V "jedničce" jsme skončili rozloučením se s původními prostory na Náchodské ulici, po předání domu panu majiteli. Nová historie se již začala psát v ulici Ratibořická a ukážeme Vám několik obrázků z těchto prostor v jejich ukončené fázi. Respektive v jejich pracovně ukončené fázi (listopad 2015), neboť je a bude stále co dodělávat a zušlechťovat. Jsme velmi rádi, že klientky a klienti k nám chodí především kvůli rukám našich masérek a masérů. Ovšem hezké prostředí je nedílnou součástí Vaší spokojenosti.

První etapou konečných prací byly místnosti, kde se provádí masáže a recepce. Abychom mohli ihned navázat masážemi, defakto ze dne na den bez nuceného přerušení. Však masáže jsou naším chlebem a několika denní odstávka byla nereálná. Na Náchodské jsme skončili ve středu 28.10. a již ve čtvrtek 29.10. se začalo pracovat na Ratibořické. Nelehký úkol se podařilo zrealizovat i díky Vám, našim klientkám a klientů, kteří plně chápali postupné vyklízení místností a stěhování do nových prostor. Vše se povedlo a opravdu nebyl den, kdy bychom museli přerušit provoz centra samotného.

Byly zprovozněny tři masérny, recepce, tělocvična a nutné zázemí. Dále se postupně dotvářely další místnosti a dodělávaly rekonstrukční práce. Ty trvaly do pátku 13.11. 2015. Pro nás vlastně šťastný den, neboť jsme mohli dokončovat všechny místnosti do finální podoby a plně tak rozjet činnosti v centru, včetně cvičení a břišních tanců.

Nyní se podívejte na dům samotný, pohled od domu směrem ke konečné autobusu 223 (Ratibořická), recepci, tři zprovozněné masérny a tři obrázky z tělocvičny:

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali stěhovat, upravovat a zvelebovat RC-Perla. Počínaje našimi klientkami, klienty a konče našimi spolupracovnicemi. Každý, kdo přiložil ruku k dílu má na svědomí útulnost, čistotu a zrealizovaný cíl - přestěhování se do nových prostor v ulici Ratibořická.

Věříme, že je to během života Kateřiny a Luboše naposledy. Alespoň tomu nasvědčují všechny indicie, nejen od majitelů, manželů Klímových, ale především nás samotných. Další stěhování již nemáme v plánu. Chceme pro Vás připravit a stále zdokonalovat důstojný stánek, kde si můžete nejen odpočinout a nabrat nové síly, ale také si nechat pomoci od bolesti a trápení těla i duše.

Přestěhování jsme zvládli všichni na jedničku. Ač pracovně to bylo velmi zajímavé. Na Náchodské se místnosti pomalu vyprazdňovaly a na Ratibořické se plnily, jak se stíhalo uklízet. Mezitím se vyřizovalo papírování s úřady. Vše probíhalo kontinuálně a nabíralo správný směr. Zajímavé bylo, že se na starém působišti masírovalo v masérně, kde byl jen masérský stůl, olej, ručníky a židle. Naštěstí k nám chodí velmi příjemné klientky a příjemní klienti. Společně jsme se této situaci smáli a byla pohoda. Všichni jsme se těšili na nové prostory. 

Zlom nastal v noci z 28. na 29. října. Poslední masáž na Náchodské a první na Ratibořické. Povedlo se! Sic ještě bylo co dodělávat, nicméně pracovně jsme neztratili ani den. Všechna povolení byla zdárně vyřízena a centrum mohlo běžet na plné obrátky. Hurá! Nyní se kompletují věci nás všech, dovybavují masérny obrázky a zútulňují tak, aby se Vám v centru opět líbilo. Ale to ukáže čas. Nakonec, Vy sami, naše klientky a naši klienti, nám sdělíte své pocity i tím, že k nám budete chodit i nadále rády/i.

K 1. litopadu 2015 začínáme téměř plný provoz. Všechny náležitosti s místními úřady jsou v pořádku a můžeme tak přijmout první klienty. K naší radosti se dozvídáme, že většina klientů, chodivších dříve na Náchodskou, bydlí kolem Ratibořické ulice. Sami kvitovali s radostí naše přestěhování. Původně jsme se báli odejít z hlavní ulice, ale nakonec se vše ukázalo jako plané obavy.

Postupem času dovybavujeme prostory dalšími drobnostmi, aby se zde lidi cítili velmi příjemně. Zavádíme na všechna masážní lůžka elektrické hřejivé podložky, což se ukázalo jako správná investice. Klienti v zimních měsících s povděkem sdělovali, že je teplo pod nimi moc příjmené. Dokupujeme slabší osvětlení, pro intimnější průběh procedur. Díky našemu kamarádovi z počítačové firmy a bratru paní Hliněnské, vybavujeme každou masérnu počítačem pro on-line spojení kalendáře. Klient se tak může objednat přímo v masérně.

Na řadu také přichází Učebna 2, ve které se do poslední chvíle skladovaly věci do ostatních prostor centra. Postupně se vyklízela od poliček po šanony s dokumenty. Nakonec přišla vytoužená chvíle a učebna je čistá a připravená k využití na kurzy, přednášky a semináře. V součinnosti se dodělala Učebna 1 (tělocvična). Přimontovaly se další zrcadla a doplnila se jimi celá stěna, věšáky na pověšení oblečení pro cvičící a pod nimi lavičky na odpočinek.

K březnu 2016 jsou prostory dodělány a plně využívány. Klientům se zde velmi líbí a nejen, že chodí sami dále a dále, ale aktivně doporučují nové klienty, své rodinné příslušníky, známé a kamarády. Novým cílem centra je navázat spolupráci s lektory kurzů, přednášejícími a lidmi, kteří chtějí své zkušenosti předávat dál na zájmových kroužcích. Věříme, že se nám vše podaří a nabídneme Vám mnoho aktivit na které budete moci přijít.

Těší se na Vás celý kolektiv RC-Perla...

Prostory v Ratibořické neustále upravujeme a dolaďujeme s cílem, abyste se u nás, naše milé klientky a vážení klienti, cítili skvěle na duši i těle. Snažíme se neustále vylepšovat detaily. Malířka, Lucie Kraslová, nám dodala své obrazy na stěny všech prostor. Jde o vzájemnou domluvu. My obrazy máme zdarma s tím, že jsou vystavené s cedulkou o možnosti koupě. Jedná se o obrazy s motivy přírody. Však se můžete přijít podívat a současně zajít na Vámi vybranou proceduru.

Tělocvična také láká svým teplem od podlahy. Zakoupili jsme celoplošný koberec zelenkavé barvy. Cvičenky i tanečnice si zateplení velmi chválí, neboť původní dlaždicová podlaha je studená. Možná i díky tomu máme odpoledne plno od pondělí do čtvrtka.

Poslední změnou je doupravení recepce. Už v původním plánu bylo recepční stůl zakrýt celý pultem (byl s přední strany odkrytý). Během času jsme se domluvili s manželi Štěpanovskými, že nám, dle našich rozkresů, nechají u nich v práci nařezat jednotlivé díly, včetně zalaminování. Nakonec jsme nechali nařezat ještě jednu skříňku a skříňkový podstavec pod akvarium. Dnes je recepční stůl celý ohraničený pultem, což vypadá výrazně lépe. S ostatními skříňkami tak došlo k celistvému sladění prostoru recepce.

V neposlední řadě došlo i na velikost akvaria v recepci. K větší, dvojnásobné velikosti, nás vlastně donutila jedna rybička. Jménem Krunýřovec velkoploutvý gybiceps. Taková "prehistorická" ryba, alespoň tak ji všichni vnímáme. Dorostla takové délky, že se do původního akvaria sotva vešla. Byla téměř stejně dlouhá jako stěna akvaria. Tož jsme jukli na bazary, kdo by prodával větší akvarium. A našli jsme. Vítězoslavně si odvážíme z Prahy 5 nový domeček pro rybičky. Přestěhování a úprava nového prostoru byla trochu "porod", ale nakonec se všechny ryby sešly v novém prostředí. Nyní ladí akvárium i s novým stolkem. Mnozí klienti obdivují právě Gybicepse. Však je dominantou celého akvaria.

V průběhu času se vyměnilo pár spoluparcovníků. Ale takový je život. Jedni odcházejí a noví přicházejí. Náš kolektiv opustila Renata Pěchoučková, ač jen jako masérka. Zůstává jako lektorka kurzu Přírodní domácí kosmetiky. Nově příchozí Mgr. Veronika Dobrovolská se u nás velmi rychle "zabydlela". Má dostatek klientů, především díky své velmi příjemné povaze, vstřícnosti i přístupu ke svým masážím. Zahájila u nás kurz jógy paní Květa Obalilová, která si nás sama našla. Bohužel však zůstala jen jednu sezonu. Spolupráci ukončila také kartářka Miriam Hanusová z důvodu přestěhování se na Moravu.

Další pokračování v RC-Perla Ratibořická III.


Partneři webu.

www budfit.info