RC-Perla Náchodská II

V „RC-Perla Náchodská I” jsme skončili půdou. Čekal nás nelehký úkol. Vyklidit půdu od věcí ještě z poloviny minulého století. V současné době je celá půda zateplena a vsazeny kabely pro světla a zásuvky. Je vyvedený odpad pro kanalizaci. Půda je tímto připravena pro další práce, jakými budou umístění WC, sprchového koutu a malé kuchyňky. Pár obrázků Vás provede postupnými pracemi.

Půda - vyklízení od starých věcíPůda - před položením nové střechyPůda - příprava před zateplovánímPůda - zahájení zateplováníPůda - je zatepleno a opravená podlahaPůda - je zatepleno a připravena elektroinstalace

Důraz se také kladl na vnější vzhled okolí domečku. Společně Katka a Luboš udělali malé zahrádky pro pěstování kytiček, bylinek a zeleniny. Kytičky pro radost a oko klienta, bylinky pro užitek v naší kuchyni nebo vůni v domě. Pěstujeme mátu peprnou, kozlík lékařský, meduňku, petrželku, stévii a další. Ze zeleninky například hrášek, kedlubny, mrkvičku, různé druhy rajčat apod. Jen se podívejte sami.

Kytičky před domem pro radostKytičky před domem pro radostKytičky před domem pro radostBylinky do kuchyně a na provonění domu

Zahrádka k užitku - rajčataZahrádka  - malé políčko se zeleninouZahrádka  - malé políčko se zeleninouZahrádka  - malé políčko se zeleninou

Na řadu přišel také plot. Kdo si vzpomene nebo se podívá do „jedničky” uvidí velkou změnu v barevnosti plotu. Původní nátěr už není téměř vidět. Nebyl to tak lehký úkol, natřít plot. Nejdříve se musel zbavit starého nátěru, respektive odpadající barvy a rzi. Znamenalo to vzít kovový kartáč a z obou stran hezky projet. Poté následovalo natření bílou podkladovou barvou a natření barviček - zelené a žluté. Na výsledek se podívejte.

Plot před domem natřený na zeleno žlutoPlot - branka je natřena opačně, zelená výplň a okolí zelenéPlot před domem natřený na zeleno žluto

A nakonec opět velká investice od pana Schovánka - majitele domu. Samotné zateplování domu. Opět přijel náš známý makač - Ivan. Má však nového pomocníka. Práce jim jde rychle od ruky a během pár dní práce pokročily od pokládky polystyrenu ve spodních řadách až po střechu. A ještě nanesení lepidla. Zatím se stále špekuluje a přemýšlí o finální podobě barev. Tak uvidíme jaké návrhy kombinací nakonec rodinná rada Schovánků zvolí. Následují obrázky postupných prací.

Zateplování domu polystyrenemZateplování domu polystyrenemZateplování domu polystyrenem
Zateplování domu a zalepení před malbouZateplování domu a zalepení před malbouZateplování domu a zalepení před malbou

Zateplování bude pokračovat i z druhé strany domu. Tož se těšíme v zimě na teploučko a především na zviditelnění domečku v očích Vás, našich milých klientů.

Ukázka postupného malování fasády zelenou barvou. A nakonec - takhle vypadá domeček dnes, v srpnu 2013. Zateplený a namalovaný zelenou barvou.

Domeček zelená fasádaDomeček zelená fasádaDomeček zelená fasáda

Začali jsme si všichni zvykat na novou fasádičku a naučili jsme se dům autem nepřejet. Ale barvička je tak nádherná, že na hezké se přeci jen zvyká lépe.

Během podzimu se nedělo nic závažného ani úplně výjimečného. Chod centra se ustálil na určitém počtu spolupracovníků a druhů procedur. Za zmínku jistě stojí dotažení recepce, především vybavení kancelářským nábytkem, za který děkujeme manželům Mottlovým. Recepce se tak mohla rozběhnout naplno. V současné době máme dvě recepční, paní Janu Mottlovou a Ing. Evu Henžlíkovou. Nevím zda si někdo vzpomene na první zimu 2012, kdy jsme měli recepci a posezení v zádveří a na chodbě. Nejeden z Vás si stěžoval na chlad při čekání na svého maséra. Slibovali jsme, že na příští rok plánujeme změnu, právě zřízení recepce ve velké místnosti v přízemí. Už byly nakresleny plány a začínali jsme objíždět domy nábytku a sledovat nábytek na internetu. Vybavení recepce také bránil nedostatek financí. Až příchodem manželů Mottlových a jejich maminky se vše podařilo urychlit a dotáhnout do konce.

Recepce RC-PerlaRecepce, takto vypadala do března 2014.

Konec roku 2013 byl tradičně v duchu vánoc a Silvestra. V recepci jsme nastrojili malý stromeček a elektrické svíčky dodávaly ten správný kolorit. Pro klienty byly připraveny různé vánoční balíčky a dárkové poukazy. Letos jsme navíc připravili možnost zakoupení dárkových předmětů z keramiky a porcelánu. Věřím, že jsme udělali radost nejedním vánočním dárkem.

V neposlední řadě byla dána priorita na dotažení všech nutných podkladů ke schválení nestátního zdravotního zařízení. Největší "výhrou" bylo schválení Hygienou Prahy 9 k provozu NZZ. Je to sice jeden z kroků, ale velmi významný. V současné době je dokumentace na stavebním úřadě Horních Počernic a podaná žádost na požární zprávu. Věříme, že se úřady zachovají tak, jak očekáváme a dají nám souhlasné stanovisko taktéž. Pak už jen nové schválení provozního řádu. Poslední schvalovací instancí je Magistrát hl. m. Prahy, který přiděluje registraci k provozování NZZ. Bohužel neznáme časový horizont všech schvalovacích procesů. Pokud už si žádný úřad nic "nevymyslí", mohli bychom mít NZZ ještě v letošním roce. Těšte se tedy společně s námi na lékaře v našem centru. A jaké plánujeme? Rehabilitační a neurolog. Naše fyzioterapeutka by se nám měla vrátit v dubnu 2014. Kéž by se vše sešlo právě v tomto měsíci. Uvidíme...


Partneři webu.

www budfit.info