RC-Perla na Náchodské I

Nacházíte se na stránce, kde začíná nová historie Regeneračního centra Perla. V textech a na několika obrázcích Vás seznámíme s průběhem rekonstrukcí a konečnou podobou. Takže čtěte a prohlížejte.

Na začátku byl inzerát v HornoPočernickém zpravodaji kam jsme umístili text, že hledáme nové vhodné prostory pro naše centrum. Pár nabídek jsme měli z dřívějších poptávek u našich klientů. Zatím však nic, co by nás uchvátilo. Vždy bylo nějaké ale..., tu rozmístění místností, tam vysoká cena, onehde rekonstrukce na vlastní náklady, daleko od hlavní silnice apod.

Jednoho krásného dne zadrnčel telefon. V něm mužský hlas. Pán nabízel přízemí rodinného domu na provoz masáží. Příjemný hlas a přímé jednání nás oslovilo. Vydali jsme se k místu, kde stojí „ten” dům. Dům na Náchodské s červenou střechou Náchodská ulice u Spořitelny, blízko divadla a parku. To nás zaujalo. Vše bylo domluveno a Luboš s Katkou vyjeli na smluvené místo. Po chvilce hledání jsme stanuli před velkým domem s červenou střechou a na první pohled hezkou předzahrádkou s tujemi.

Po představení se, pan Schovánek, pan Mrkus a paní Hliněnská, výměně vzájemných sympatií, vcházíme do domu. Zde na nás čekalo jisté překvapení. Přízemí bylo ve stavu opuštění s nábytkem pořízeným někdy v 60. letech minulého století, snad i dříve. Žili zde rodiče pana Schovánka. Trochu jsme vzdychli, ale současně nás cosi lákalo. Něco nového. Něco, co by nám říkalo „pane”. Co by bylo naše ve smyslu nákladů na energie, některých rozhodnutí a především možnosti rozvoje našich plánů. Začali jsme se Katkou ptát na různé varianty předělání místností a nutných úprav, jak pro naše účely masáží, tak i hygieny. Vzájemně jsme si více a více padali s majitelem domu do noty a naše přání se již v této době stávala skutečností. Padlo rozhodnutí. Ano. Vše proberem a ozveme se co nejdříve.

Dům Náchodská plánek přízemíOdcházíme s nadšením v očích a plánkem přízemí. Supér! Máme o čem přemýšlet, zakreslovat a plánovat co a jak. Opravdu nelehký úkol. Seděli jsme nad plánkem dlouhé hodiny a „stavěli” masérny a ostatní místnosti. Někdy jsme mazali již vymyšlené nápady, jindy jsme únavou usnuli nad papírem... Nadšení však zůstávalo. Padlo rozhodnutí. Zavoláme. Zeptáme se na několik otázek. A jestli vše bude OK, plácneme si. Další setkání s panem Schovánkem bylo nadočekávání úspěšné a bylo jasno. Jdeme do toho!

Začalo se rekonstrukcí všech přízemních prostor. Defakto úplně nově, od podlahy až ke stropu. Dělalo se všechno - elektřina, rozvod teplé a studené vody (po domě byla zavedena jen studená), omlácení staré omítky a další a další úpravy. Kdo zná co to je - rekonstruovat, ví o čem píši. Na následujících obrázcích vidíte postupné práce:

jewn omlácené zdivo, ale budoucí koupelnaStaví se příčka rozdělující dvě budoucí masérnyPočátky prací v - oranžové místnosti Dlouho a dlouho se „jen” pracovalo na hrubých pracech. Ale nadšení pro věc neutuchalo, pokračovalo se dál v činnostech, které se stále opakovaly. Pan Schovánek měl vše pod kontrolou a bylo vidět, že stavebním pracem rozumí.

 

Už se štukujeOpět štukováníDalší vyštukovaná místnostMalování na bílo budoucí pedikúry.Malujeme na bílo v další místnosti

Další činností bylo vymalovat místnosti základní bílou barvou. Zde nastupují spolupracovníci RC-Perla, kteří pomáhají Lubošovi.

Přicházejí na řadu další místnosti a pokračuje bourání, předělávání a znovu a znovu. Zalepit lepidlem na zdivo, štukovat a malovat... Také radiátory dostaly nový bílý kabát.

další práce v budoucí koupelněUpravuje se i WCStrhávání staré podlahy v bývalé kuchyni.příprava na druhé WC v koupelně pro maséry.A pracuje se dál. Musela se také strhnout stará podlaha v bývalé kuchyni, budoucí růžové místnosti. To byla neskutečná dřina. Práce se zbíjecím kladivem, špachtlí a neustále na kolenou. Luboš už je téměř necítil.

 

Spojovací chodbička k masérnámVelká kaluž za vrátky, bude také opravenoA opět se malujeNová černá střecha na objektu.Opalování dřevěných futer od zašlé latexové barvy a následné lakování. Na chodníčku se po dešti vždy držela velká kaluž - opravíme. Velkou investicí byla nová střecha. S tím souviselo vyklizení půdy od věcí mnoho let starých, vynesení mnoha a mnoha kýblů se sutí, zděným prachem apod.

Malujeme ostrými barvami - oranžová.Malujeme ostrými barvami - růžováMalujeme ostrými barvami - fialováMalujeme ostrými barvami - zelená

Hurá! malujeme finálními barvičkami jednotlivé místnosti. To se nám to krásně vybarvuje! Souběžnou činností bylo osazení zásuvek, vypínačů a zapojení rozvodné skříně.

 Na řadu přišla i světla do všech místností.Pokládání dlažby v koupelně.Ivan s Michalem při pokládce dlažby.Nově vznikající sprchový kout v koupelně.Osazování umyvadel v místnostech.

Svítíme! V budoucí koupelně Ivan s Michalem pokládájí dlažbu a dlaždičkují rohový sprchový kout. Odvedli největší kus práce a dřiny. Počínaje prvním osekáním zdiva, přes štukování, velké i malé úpravy a opravy. Patří jim opravdový DÍK.

Natírání dveří bílou barvou.Pokládá se plovoucí podlaha.pokládání plovoucí podlahy v masérně.Probíhá oprava chodníčku na němž se držela voda.Kompletně opravený chodníček.

Bylo třeba provést mnoho prací, které nebyly fyzicky tak náročné, ale přesto velmi potřebné. Například natírání dveří, opalování futer a jejich lakování, retušování drobných prasklinek ve zdivu atd. Pokládka nové plovoucí podlahy do všech místností. Paráda - opravený chodníček, kde již nezůstává ani loužička.

No a takhle vypadá přízemí RC-Perla v průběhu září a října 2012. Už se chystáme přijmout první klienty a s radostí pokračujeme v naší činnosti, abyste se „Cítili skvěle na duši i těle”. První návštěvníky přivítáme k 1. listopadu 2012.

Recepce, kde přivítáme naše klienty.Posezení pro klienty čekající na svoji masáž.Chodbička spojující jednotlivé masérny.Útulná kuchyňka pro naše spolupracovníky.WC pro klientelu.Koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem a WC.Růžová místnost pro kosmetiku, masáže a terapie.Oranžová místnost pro pedikúru a manikúru.Fialová místnost pro masáže a terapie.Zelená místnostpro fyzioterapeutku a masáže.

Popíšeme Vám obrázky vždy zleva doprava:
Recepce, kde Vás přivítáme; Malé posezení pro klienty; Vstupní chodbička k masérnám; Kuchyňka pro spolupracovníky; WC pro klienty/klientky; Koupelna se sprchovým koutem; Růžová místnost pro kosmetiku, masáže a terapie; Oranžová pro pedikúru a manikúru; Fialová pro masáže a terapie; Zelená pro fyzioterapii, terapie a masáže.

Těší se na Vás celý kolektiv RC-Perla, nashledanou...

Sotva jsme se „zabydleli” v přízemí a vítali klienty do nových prostor, začalo se pomalu pracovat na prvním patře. Zde jsme měli v plánu vybudovat Ordinaci, Tělocvičnu s Učebnou, Masérnu, Kancelář a malou kuchyňku. Začínalo se opět téměř od nuly. Sekání a zavádění nové elektriky, rozvod teplé a studené vody s odpady, štukování, pokládka nových podlah a malování s následným úklidem. Majitel byl velmi vstřícný a ochotně naslouchal našim přáním, které následně plnili skvělí pracovníci Ivan s Michalem. Největší problém byl časově sladit bouchací práce s masážemi v přízemí. Sekání bez rámusu hold nejde a na masáž je třeba klid. Tato sladěnost měla za následek, že práce v 1. patře trvaly déle nežli v přízemí, kde bylo jedno, kdy se co udělá a v jakém rambajsu.

Na následujích obrázcích vidíte začínající práce.

1. patro stará podlaha a nová elektrika1. patro sekání a zavádění nové elektriky1. patro teplá, studená voda a odpad v ordinaci1. patro původní WC

Nicméně vše probíhalo v poklidu. Největší bourací a sekací práce se dělaly o víkendu nebo v předem domluvených dnech. Celkem 10 měsíců se pracovalo v 1. patře, ale výsledek stojí za to. Vše je hotovo. Nyní jen čekáme na kolaudaci celého domu, abychom mohli provádět masáže a terapie i zde. Obrázky ukazují místnosti po úpravě a vymalování.

1. patro ordinace je v novém1. patro ordinace nová1. patro učebna a tělocvična s původní podlahou1. patro tělocvična se zrcadly pro tance1. patro WC nové

Postupně se ještě dodělávaly další místnosti jako je kancelář a privátní kuchyňka s masérnou.

Přichází na řadu i půda s novým zastřešením, které se dělalo ještě v teplejším období koncem roku 2012. Půda získává nový kabát v podobě kompletního zateplení, elektroinstalace a následného zbudování WC, sprchy, prostor pro převlečení a malé kuchyňky. Zde jsou v plánu různá cvičení (joga, Pilates, zdravotní apod). Ale to až později...


Partneři webu.

www budfit.info