Břišní tance

Orientální tanec - Belly dance

Břišní tance, belly danceOrientální tanec má kořeny ve vyspělých starověkých kulturách. Břišní tanec znali egypťané, babyloňané, sumerové i asyřané. Pro orientální tanec má arabština výraz – Rags Sharqi – Tanec Východu. V Severní Americe a v Evropě se vžil název břišní tanec. V současné době termíny břišní tanec (břišní tance) nebo orientální tanec (orientální tance) vyjadřují moderní taneční styl Středního východu obnovující a rozvíjející starobylé taneční techniky.
Orientální tanec se může stát zdrojem zábavy, zdraví a nové životní síly. Smysl pro krásu, důstojnost, sebeovládání a sílu, které tato aktivita přináší, jsou základními součástmi všech oblastí spokojeného a šťastného života. Orientální tance mohou pomoci překonat pocity nejistoty a zvýšit sebedůvěru a sebevědomí. Pro ženy více umělecky, duchovně a emocionálně založené se orientální tanec může stát odrazovým můstkem pro zvýšení kreativity a osobní seberealizace. Orientální tanec může být také nástrojem meditace a pomáhat zůstat v souladu se svým tělem, myslí i duchem.

Břišní tanec a jeho vliv na ženské tělo

Břišní tanceNa Středním východě se břišní tanec učí odmalička jako ozdravný pohyb vycházející z krouživých pohybů pánví. Střídá svalové napětí s uvolněním, vibrace s plynulým pohybem. Břišní tanec nepřetěžuje jednotlivé svalové skupiny ani klouby, zvyšuje cirkulaci krve, zbavuje tělo toxinů a zrychluje metabolismus. To vede ke zdravému snižování tělesné hmotnosti. Orientální tanec snižuje riziko srdečních chorob a úroveň cholesterolu v krvi. Zvyšuje tělesnou zdatnost, pohyblivosti a uvolnění. Podstatný vliv má břišní tanec na poporodní zpevnění pánevního dna i rychlé zformování postavy po porodu. Ve zralém věku a v době přechodu břišní tanec pomáhá zpevňovat pánevní dno, předcházet potížím s únikem moči. Orientální tance také pomáhají zmírňovat klimakterické potíže. Břišní tanec může ženám účinně pomáhat při rehabilitaci po úrazech, operacích i chronických onemocněních pohybového ústrojí, ale také při psychických problémech způsobených znásilněním, sexuálním zneužíváním, při léčbě bulimie a anorexie. Orientální tanec má významný vliv na funkci ženských orgánů, podporují plodnost, nastávajícím maminkám mohou usnadnit (po souhlasu lékaře) přípravu na porod i porod sám.

Břišní tance, belly danceToto umění, kterým břišní tanec bezesporu je, napomáhá svým ctitelkám získat či zvýšit sebevědomí a obnovit nadšení a pozitivní pohled na život. Každé ženě, bez rozdílu věku a fyzických předpokladů, mohou orientální tance pomoci znovu objevit prapůvodní ženské zbraně – něhu, lásku a krásu. To, co dělá ženu ženou. Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Na obrázku nahoře a uprostřed - lektorka, dole - tanečnice z kurzu pro pokročilé

Lektorka:
Veronika Gnip tel.: 603 412 339
nutná rezervace

Ceník cvičení a tanců

Ceník Břišní tance

07.03.2011 20:33
Břišní tance - kurz 10 lekcí Cena v Kč
1 lekce - 1 x 60 minut 120,-
5 lekcí  - 5 x 60 minut (5 x 100,- Kč) - ušetříte 100,- Kč 500,-
10 lekcí - 10 x 60 minut (10 x 90,- Kč) - ušetříte 300,- Kč 900,-

Kurzovné se platí na první hodině. Omluvy nejpozději 24 hodin předem, jinak hodina PROPADÁ.

Břišní tance na plese Klubu podnikatelů Horní PočerniceBřišní tance na plese Klubu podnikatelů Horní PočerniceBřišní tance na plese Klubu podnikatelů Horní PočerniceBřišní tance na plese Klubu podnikatelů Horní Počernice

Fotografie našich břišních tanečnic na plesu Klubu podnikatelů Horní Počernice v dubnu 2013.


Partneři webu.

www budfit.info