Pijavice lékařská - Hirudoterapie

Budeme moc rádi, když nám napíšete Vaše zkušenosti, názory a výsledky z aplikace pijaviček. Zde můžete vložit příspěvek. Svůj příspěvek také můžete napsat na papír a přinést jej do centra. Text oskenujeme a dáme na stránku.

Informace o kurzu hirudoterapie, který pořádáme párkrát v roce v našem Regeneračním centru.

Pokud si přejete absolvovat První odbornou konzultaci s přiložením pijavice lékařské (max. 2 pijavičky), tzv. zážitkovou terapii, doporučujeme si přečíst základní informace ZDE.

 Upozornění pro klienty na zážitkovou terapii 

Vzhledem k šířící se nesolidnosti některých klientů a výtiženosti terapeutky zavádíme od 1.7.2016 povinnost pro každého klienta zaplatit do tří dnů po objednání na zážitkovou terapii (první odborná konzultace) zálohu ve výši 500,- Kč na číslo účtu: 2111970850/2700, VS: datum objednání a do Zprávy pro příjemce: jméno a příjmení (objednaného klienta). Záloha je součástí celkové ceny za terapii a bude z částky 1.380,-Kč odečtena. Doplatek tímto činí 880,-Kč. V opačném případě je záloha nevratná.

Důvodem pro toto opatření je rezervace určitého termínu na 2 hodiny, kdy následně klient bez omluvy na objednaný čas nepřijde. Prodlužují se tak výrazně objednací lhůty pro solidní klienty, kteří terapii potřebují a opravdu chtějí.

Důležité upozornění.
Je-li pacientovi indikována nemoc (choroba)
s níž chce řešit svůj stav pomocí pijavice lékařské, je velmi důležitá konzultace s ošetřujícím lékařem. Nelze provádět terapii pijavicí lékařskou bez znalosti zdravotního stavu léčeného pacienta a znalosti naordinovaných léků lékařem.
V případě, že lékař zakáže absolvovat terapii pijavicí lékařskou, má terapeut povinnost terapii neprovádět.

Platby konzultací a pijavic lékařských pouze v hotovosti. Děkujeme za pochopení.

Jak je to s legálností aplikace pijavice lékařské v sousedním Německu?

Přikládáme text ve wordu. Po přečtení zjistíte, že Hirudo medicinalis (pijavice lékařská) je v Německu schválená jako LÉČIVO. Proč jsme v Čechách "100 let za opicemi" nám bohužel kompetentní orgány nesdělily. Co myslíte? Můžeme to společnými silami změnit? Zarážející je, že jsme členy EU a jako tací bychom měli mít stejné podmínky. Jen ta česká legislativa pokulhává. Ale co není dnes, může být zítra. Text je ve slovenštině, neboť nám jej zaslala Slovenka studující veterinární obor v Německu a chce pracovat, po studiích, u nás. Zajímalo ji, jak je to s legálností aplikace pijavic v Čechách. Překlad z němčiny: Použitie pijavice lekárskej v humánnej medicíne v Nemecku.doc.

Pokud Vás zajímají odborné studie pak si můžete dále přečíst (jsou v češtině):
Biebertal_Info_Evolucne vyspele a mimoradne ziznive.pdf (103719)
Biebertal_Info_Pijavka.pdf (104230)
Pilcher_Nature_2004_ Jak prisata.pdf (104102)

Žádáme klienty, aby dodrželi následující řádky v rámečku:

Prosíme zájemce, kteří budou přikládat pijavičky, aby se 3 dny před aplikací nemazali žádnými krémy, mastmi apod a nemyli parfemovanými mýdly. Ideální je pouze vodou s neutrálními mycími prostředky. V den aplikace nepoužili vonné esence. Pijavičky citlivě reagují na některé látky a nechtějí se přissát. Věřte, že domluva nepomůže. Informace vyplývá z vlastních zkušeností paní Hliněnské.

Děkujeme za pochopení, Vaše pijavičky

Na co pijavice lékařská působí

Pijavice lékařská, hirudoterapiejen výčtem: vysoký krevní tlak, křečové žíly, migrény, hemeroidy, bolesti kloubů a svalů, záněty akutní i chronické a na mnoho dalších problémů. Jsou také vhodné i pro zdravé lidi, jako prevence (přiložení 2 x ročně, tzv. detoxikační kúra). Nepomáhají upravit jen postižený orgán, ale jedná se o živý, velmi složitý originální stimulátor, působící na celý lidský organizmus. Detoxikuje a preventivně chrání před infarktem a vysokým tlakem.
Obrázek znázorňuje přiložení pijavice v případě křečových žil. Kdy bioaktivní látky při vstřiku z pijavice jsou schopné křečové žíly už během terapií uvést do „rozpuštěného stavu“. V závislosti na velikosti a stáří křečových žil až do ztracena.

Kontraidikace
viz odkaz výčet kontraindikací (ve slovenštině).
Web lektora: Altechniky Radko Legát, kde paní Hliněnská absolvovala úspěšně kurz.

Terapeutka:
Kateřina Hliněnská, tel.: 605 289 420, 281 923 531
diplomovaná zdravotní sestra.

Ukázky přiložení, Vyšetření „živé kapky” krve

Ceník Pijavice lékařská

Ceník pijavice lékařská

13.04.2011 12:37
 Pijavice lékařská čas v min
Odborná konzultace ohledně zdravotního stavu a možnosti aplikace, bez přiložení pijaviček (nenahrazuje 1. odbornou konzultaci = zážitkovou terapii) 60 950,-
První Odborná konzultace bez mikroskopu + pijavičky (v ceně 2 pij) 120 1 380,-
První Odborná konzultace bez mikr. společná konzultace druhé osoby + pijavičky (v ceně 2 pij) 120 700,-
První Odborná konzultace s mikroskopem + pijavičky (v ceně 2 pij) 120 1 520,-
Každá další započatá půlhodina (nad 120 min) v případě doplňujících dotazů od klienta 30 200,-
Druhá a každá další terapie (dle domluvy z 1. konzultace) + 170,- Kč/1pijavice 40 350,-
Druhá a každá další společná terapie dvěma a více osobám; druhá a další osoba (+ 170,- Kč/1pijavice) 40 250,-
Terapie s použítím vlastních donesených pijac 45 - 60 600,-
Vyšetření živé kapky krve mikroskopem před a po terapii s přiložením pijavic 20 150,-
Vyšetření živé kapky krve mikroskopem samostatně bez přiložení pijaviček 20 200,-
Jedna pijavice lékařská na druhé a další terapii (nebo prodej 1 - 100 pij) - 170,-
Jedna pijavice lékařská (prodej 101 a více pij) - 160,-

Pozn. : kdykoliv během terapie je možné provést vyšetření „živé kapky“ krve před terapií i po terapii (uvidíte okamžité účinky látek ve Vaší krvi po použití pijaviček) elektronickým mikroskopem s LCD displejem. Výsledky vyšetření Vám, po dohodě předem, můžeme náhrát na Vámi přinesený FLASH disk. Na CD ROM, DVD ROM nebo vytisknout, pak do dohodnutého termínu.


Partneři webu.

www budfit.info